Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Horoskopi ditor, e shtunë 18 mars 2017

639975__original

Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 18 mars 2017 . Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Do të tregoheni me intuitë dhe do arrini të kuptoni se si të gjeni rrugën e drejtë nga e gabuara …

Read More »

Me këtë pije shëroheni nga ftohja

verazier_1489703045-9385232

Vera e kuqe e zier me erëza aromatike dhe mjaltë është e shijshme dhe shëruese. E pasur me vitaminë C e bën atë një balsam për forcimin e sistemit imunitar, ndërsa përbërësit që shtohen e rrisin aktivitetin antiviral. Nëse jeni ftohur ose thjeshtë doni që të ngroheni në këto ditë …

Read More »

Ju bie tensioni? Ja si të reagoni

tensioni_1489716341-8330590

Uji ose limonada janë ndihmë e parë me rastin e rënies së shpejtë të shtypjes së gjakut. Për shkak të ndryshimit të motit, ndjenja e dobësisë dhe marramendjet godasin sidomos ata, të cilët tashmë kanë probleme me shtypje të gjakut. Të gjithë ata që druajnë se këto probleme do t’u …

Read More »

Pranvera po troket – kujdes nga alergjitë!

pranvera_1489719067-8084009

Nëse po shpresoni se me kalimin e viteve problemi juaj me alergjitë në sezonin e pranverës, do të përmirësohen, kjo nuk mund të ndodh. Një studim i ri thotë se ngrohja globale do të sjellë shumë më shumë teshtima dhe probleme me frymëmarrje në Europë në mes të shekullit. Mendohet …

Read More »

Ja pse duhet të konsumoni sa më shumë lakër të kuqe

lakra-e-kuqe-660x330_1489743585-4065586

  Konsumoni sa më shumë lakër të kuqe, këto janë arsyjet Kanceri- Një nga funksionet më të rëndësishme të lakrës së kuqe është se parandalon kancerin, pasi antioksidantët që përmban janë në gjendje që të neutralizojnë radikalet e lira. Këto të fundit janë përgjegjëse për sëmundje të ndryshme, mes tyre …

Read More »

Kështu e pastroni organizmin nga toksinat

sallata_1489781651-6572437

Kur në trupin tonë është një sasi shumë e madhe e toksinave, është e nevojshme që të largohen sa më shpejtë. Toksinat që grumbullohen në trupin tone e kanë origjinën nga ushqimi dhe pijet që konsumojnë, por edhe nëpërmjet lëkurës dhe ajrit që e thithim. Se trupi është plot me …

Read More »

Foto që po trondit rrjetet sociale (Foto)

puthjeee (1)

Kjo fotografi, që nuk dihet se ku u realizua, tashmë ka tronditur rrjetet sociale Një djalë i veshur me bluzë me flamur të Serbisë dhe një vajzë e veshur me bluzë më flamurin kombëtar, kanë realizuar një fotografi, ku shihen duke u puthur. Këtë fotografi e ka publikuar faqja në …

Read More »