Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Ushqimet që luftojnë kolesterolin

Nëse nuk dëshironi që një pjesë të jetës të vareni nga ilaçet, duhet ta rregulloni ushqimin. Në vijim ju sjellim ushqimet që e ruajnë shëndetin.BOLLGURIBollguri është përplot me fibra që njihet për efektin se e ul kolesterolin. Është mirë që vetë ta përgatisni bollgurin tuaj, t’ia shtoni ushqimet e shëndetshme.PESHKUPeshku është …

Read More »

Spektakolare, BMW vidhet brenda 45 sekondave

Ky është momenti kur dy hajdutë vjedhin për 45 sekonda një makinë BMW që kushton 50 mijë sterlina. Ata përdorën një pajisje të veçantë që çakordon sistemin e sigurisë së automjetit dhe bllokon rënien e alarmit. Ngjarja ka ndodhur në Londër, ku kanë ndodhur disa vjedhje të automjeteve luksoze duke …

Read More »

Trajtoni depresionin me këtë kurë popullore

Trëndafilat janë më shumë se një lule e bukur. Petalet e bukura të këtyre luleve mund të përdoren për të përgatitur vajin esencial të trëndafilit. Ky vaj ofron një sërë vlerash të rëndësishme për shëndetin. Shkencëtarët kanë analizuar efektet e masazhit me vaj trëndafili në sistemin nervor të njeriut.Rezultatet e …

Read More »

Horoskopi ditor, e diel 15 tetor 2017

Ky është horoskopi për ditën e diel, 15 tetor 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Do të flisni dhe do të mendoni me nxitim. Ritmet do të jenë shumë të shpejta. Por …

Read More »

Maska që parandalon plakjen e duarve

Është i pashmangshëm procesi i plakjes, dhe për të gjithë vjen dikur, herët ose vonë. Shenjat e para të plakjes vërehen në lëkurën tonë kur fillojnë të shfaqen rrudhat e para, kryesishit në fytyrë dhe qafë.Ndoshta vërejmë rrudhat e para në fytyrë për shkak se fytyra është qendra e vëmendjes sonë.Por …

Read More »

Si të përballemi me fobitë

Lajmi i mirë është se fobitë janë më të trajtueshmet midis çrregullimeve psikike.Fobia është frika e skajshme për diçka që s’është vërtet aq e rrezikshme. Njerëzit mund të zhvillojnë frika irracionale për gjithçka, duke filluar nga merimangat, hapësirat apo marrëdhëniet shoqërore.Zakonisht, fobitë shfaqen gjatë fëmijërisë apo adoleshencës. Kjo tregon se …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }