Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Çfarë ndodhë me dhjamin pas humbjes së peshës?

dhjami_1484677699-8808299

Derisa disa besojnë se dhjami shkrihet dhe konvertohet në energji, ngrohje ose muskuj, shkencëtarët kanë gjetur një përgjigje të ndryshme, shkruan vecernji.hr. Humbja e peshës është një sfidë e madhe dhe vetëm me punë të vazhdueshme arrijmë rezultatin e dëshiruar. Megjithatë, të gjithë ne pyesim – ku shkon dhjami, kur …

Read More »

Psikologët: Si të shpëtoni nga vesi i bixhozit

bixhozi_1484735620-7729170

Cilat janë simptomat që tregojnë që po bëheni një bixhozçi i varur. Probleme me kumarin, patologjia e kumarit apo varësia ndaj kumarit, të gjitha përshkruajnë një sjellje shkatërruese ku njerëzit shpenzojnë kaq shumë kohë dhe para në vendosjen e basteve që po shkaktojnë dëm në aspektet e tjera të jetës …

Read More »

Kujdes nëse keni këto shenja, ja çfarë tregojnë

shenja_1484743723-9916716

Infeksionet parazitare janë shumë të zakonshme te njerëzit. Ato mund të zhvillohen nga shumë faktorë si ndotësit e mjedisit, ushqimet e shpejta, ushqimet e kripura etj, shkruan shendeti.com. Simptomat që tregojnë për praninë e infeksioneve parazitare: Lodhje kronike: thuajse gjithmonë infeksionet parazitare shoqërohen me lodhje kronike. Natyrisht që kjo shenjë …

Read More »

Sa janë të shëndetshme kokoshkat?

kokoshkat_1484762023-205317

Sa janë kokoshka kokoshkat “të shëndetshme” varet nga mënyra që i përgatisni. Në formën më të zakonshme, do të thotë kur përgatitja bëhet vetëm me nxemje – kokoshkat janë ushqim me kalori të pakta, të pasura me antioksidantë. Një enë e mbushur me kokoshka të tilla ka vetëm 93 kalori, …

Read More »

Keto janë arsyet shkencore pse disa femra tradhëtojnë

femrat_1484763202-3056496

Shkencëtarët nga Teksasi kanë bërë kërkime nëse gratë tradhëtojnë nën ndikimin e hormoneve, ose për shkak se ato janë të pakënaqura dhe kanë gjetur se … Në studim u përfshinë 52 femra studente në mes të 17 dhe 30 vjeqare, që nuk kanë përdorur kontraceptivë. Shkencëtarët kanë studiuar marrëdhënien në …

Read More »

Ky është ushtrimi më i mirë për të humbur peshë

pesha_1484769236-1171379

  Shkencëtarët kanë gjetur se një ushtrim i lehtë është po aq i mirë sa një stërvitje e vështirë për të ndihmuar njerëzit që të humbasin peshë. Sipas studimit të botuar në revistën Physiological Reports, intensiteti i ushtrimeve nuk bën asnjë ndryshim në sasinë e peshës së humbur. Kjo do …

Read More »