Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

10 arsyet kryesore të stresit tek fëmijët

stresi37

Përveç arsyeve të përditshme si vonesa për në shkollë apo humbja e një lodre, ata preken edhe nga ngjarje më madhore, të cilat jo domosdoshmërisht janë nëgative apo stresuese. Ja cilat janë disa prej tyre: Kur prindërit kanë probleme Zënka me një shok Testimet në shkollë Mendimi që të tjerët …

Read More »

Pastroni ushqimet nga pesticidet në këtë mënyrë të thjeshtë

ushq4

Sipas Departamentit të Bujqësisë së SHBA-ve, 65% e artikujve të testuar reziltuan të jenë pozitiv për pesticide! Dhe kjo nuk është aspak e mirë. Ndër produktet që përmbajnë më shumë kimikate janë: pjeshkë, patate, mollë, selino, luleshtrydhe, tranguj, speca të ëmbël, bizele, domate, manaferrat ngjyrë vjollcë, spinaq, lakër jeshile, zarzavate …

Read More »

Lëngu natyral për të lehtësuar astmën

lengu5

Astma është një sëmundje kronike e mushkërive që pengon frymëmarrjen normale dhe shoqërohet me shtimin e mukusit. Ka një zgjidhje lehtësuese për këtë sëmundje dhe për simptomat e saj, që mund të jetë, sipas mjekëve popullorë, kjo përzierje me bimë natyrale mjekësore. Të gjithë duhet të fillojnë ditën e tyre …

Read More »

Shmangni dhimbjet e kyçeve duke konsumuar këto dhjetë ushqime

dhimbje15

Arsyeja kryesore për dhimbjet e kyçeve është artriti, si rezultat i zhvendosjes së eshtrave, ose dëmtimit të muskujve, lupusit, leuçemisë, apo sëmundjes ‘fibromyalgia’. Megjithatë, dhimbjet mund të përmirësohen me medikamentet e duhura, dietë, mjekësi alternative dhe ushtrime. Edhe pse ka shumë ushqime që luftojnë dhimbjen si hudhra, shafran i Indisë …

Read More »

Eleminoni shenjat e akneve me këtë përzierje natyrale

kne

Trajtimet që mund të përgatisni vetë në shtëpi janë shumë herë më të dobishme në trajtimin e shenjave që lënë aknet. Zgjidhja është ky ialç natyral bimor me majdanoz, i cili pastron thellësisht fytyrën. Majdanozi është i pasur me vitamina, minerale dhe ka veti rigjeneruese në lëkurë. Përbërësit: 2 lugë …

Read More »

Shëroni helmimin dhe diarrenë në vetëm 1 ditë

smure-1

Në këtë artikull do t’ju njohim me recetën e patentuar për të kuruar diarrenë, helmimin, madje edhe apendisitin. Ky është ilaçi universal bimor, i cili pengon në mënyrë efektive bakteret patogjene, pavarësisht mutacioneve duke përfshirë edhe ato që mund të lindin pas disa vitesh. Përbërësit: 12 gr lëkurë të thatë …

Read More »

Studim: Ja pse gratë shtatzëna duhet të evitojnë produktet kozmetike! Si ndikojnë ato në instiktet e nënës!

gruaja-shtazene

Gratë shtatzëna duhet të shmangin përdorimin e produkteve të bukurisë, kanë konfirmuar së fundmi shkencëtarët. Përberesit kimikë BPS që gjenden në deodorant, të kuq buzësh dhe parfume, ndikojnë në shëndetin e fëmijës pas lindjes sipas sugjerimeve të studimit më të ri. Në një studim të eksperimentuar tek minjtë, shkencëtarët nga …

Read More »