Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Gazetari e quan ‘lopë holandeze’ Iva Alikon (Video)

iva-640x478

Iva Aliko është njëri ndër personazhet më të përfolur të showbizit këtë muaj. Ajo bëri bujë të madhe pasi tha se është në lidhje me një deputet të Kosovës. Kjo gjë nuk u la pa u komentuar edhe në një emision të In Tv Albania, shkruan Magazina.al Gazetari në studio …

Read More »

Angeline Jolie konvertohet në myslimane? (FOTO)

Angelina-Joile-640x698-640x478

Aktorja e famshme amerikane përmes një prononcimi ka ngjallur zërat së është konvertuar në fenë Islame. Ndër të tjera mësohet se ka theksuar se: “Kam filluar ta studioj seriozisht Islamin. Dhe gjithçka kam gjetur është paqe dhe nxitje për të bërë mirë”, ka deklaruar ajo së fundmi në një prononcim …

Read More »

Udhërrëfyes për seks oral: Çfarë duan femrat në të vërtetë

oral-1

Merrni iniciativën Seksi oral nuk është më vetë paralojë, shpjegon Ian Kerner, këshilltare e seksit dhe autore e She Comes First. Vetëm 43 për qind e femrave mund të përjetojnë orgazëm përmes penetrimit, prandaj për t’i përmbushur nevojat e saj duhet të përdorni edhe gojën… Mos filloni menjëherë me klitoris. Putheni …

Read More »

8 lëvizjet për të ngritur të pasmet tuaja

pasme-ngritura-8-ushtrime

Shihni ushtrimet atraktive që ndikojnë në ngritjen e vitheve, të projektuara nga trajnerja e palestrës, Elizabeth Bracero. Bëni 20-25 përsëritje për secilin ushtrim para se të kaloni në një ushtrim tjetër. Kompletoni tri seri dhe performoni stërvitjet deri katër herë në javë për të parë rezultate të mahnitshme. Ngritni dhe …

Read More »

Si të dukeni bukur çdo ditë

maske-per-zbardhje-fytyre-SHKRIME-NGA-LORENA-STROKA-ALBSTROKA-ARTIKULLSHKRUESE-PERKTHYESE-POETE-SHQIPTARE

Përdorni pastë të dhëmbëve nga qymyr druri për dhëmbë të bardhë dhe buzëqeshje mahnitëse  Ndër gjërat më të rëndësishme që të bëjnë të dukesh e bukur është buzëqeshja, prandaj edhe duhet të përkujdeseni për të, transmeton Telegrafi. Pasta e qymyr drurit besohet të ketë veti zbardhuese dhe është mënyrë e …

Read More »

Djersitja gjatë natës nuk është normale, lexoni arsyet pse

aaaaaaaaaaa

Djersitja gjatë natës është mëse normale nëse jeni i rrethuar në një ambient të ngrohtë apo nëse jeni të veshur shumë trashë. Sidoqoftë, nëse shtrati juaj nuk është i nxehtë dhe ju sërish zgjoheni me rrobat të bëra qull nga djersitja, kjo mund të lidhet me kushte mjekësore. Nëse jeni …

Read More »

Si të humbisni peshë sipas llojit të trupit

body-shapes-sketch-for-blog-848x478

Secili person humb dhe shton peshë në mënyrë të veçantë, prandaj mënyra më e mirë për të humbur peshë është të bëhet në përputhje me formën e trupit. Ne jemi të njohur me tri forma trupash, forma e dardhës, mollës dhe matësit të kohës. Prandaj, varësisht formës së trupit, duhet …

Read More »

Raporti/ Ja sa është jetëgjatësia e shqiptarëve (FOTO)

pleqni

Jetëgjatësia në mbarë botën është rritur me rreth 5 vjet në 15 vitet e fundit. Organizata Botërore e Shëndetësisë ka zbuluar se rritja më e shpejtë e jetëgjatësisë është shënuar në Afrikë. Shkak për këtë është përmirësimi në kujdesin shëndetësor për fëmijët dhe aksesi më i mirë i ilaçeve. Këtu …

Read More »