Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Çka Duhet Të Dijmë Rreth Lenies Se Duhanit?

e_lenies_se_duhanit

Është vështirë ta leme duhanin por ti mund ta bësh. Që të kesh gjasat më të mira ta lesh duhanin dhe të mos e ndezësh asnjëherë ju duhet të dini se me çfarë vështirësish do përballesh, cilat janë opsionet e tua, dhe ku të kërkosh ndihmë. Këto informacione  do i …

Read More »

Përmirëso Kujtesën Me Lëng Molle

lengu_i_molles

Lëngu i mollës mund të shtojë prodhimin e neuro-transmetuesve acetilkolinë të trurit duke u bërë shkak për një përmirësim të ndjeshëm të kapaciteteve memorike. Pra proverbi për mollën vlen edhe për lëngun e mollës: të dyja mbajnë mjekun larg. Lëngu i mollës mund të shtojë prodhimin e neuro-transmetuesve acetilkolinë të …

Read More »

Pirja e duhanit në mëngjes mund të jetë shumë e rrezikshme!

largea_smoking1459167884

Të gjithë ne kemi njohuri për rrezikun dhe pasojat që sjellë pirja e duhanit për shëndetin tonë, por studimet e reja tregojnë se kur pi duhan sapo zgjohesh në mëngjes, rreziku mund të jetë edhe më e i madh. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Duhani mbetet shkaku kryesor i vdekjeve …

Read More »

7 Menyra te shpejta si te humbim peshe

wpid-centimetri-dieta1

A egzistojne 7 mënyra si të humbim peshë? Po, ekzistojnë! Nuk është ndonjë truk magjik apo mrekulli… mos pritni diçka të till se nuk ekziston. Thjeshtë nevoitet implementim me mendje. A mendon që mundesh? Nëse po, vazhdo lexo! Pi ujë… Thjesht sigurohu të pish 8 deri 10 gota ujë në …

Read More »

Dieta Per Humbje Peshe – Si te Dobesohemi

si_te_humbim_pesh

Zgjedhja e planeve të ushqimit tash është më e gjer se kurrë për ata që kerkojne dieta. Kur behet fjale se se si te dobesohemi ka dieta te ndryshme për të zgjedhur në shoqërin e sotshme dhe vetëm sa për t’i përmendur disa prej të cilave kërkohen janë: dieta me …

Read More »

Si Te Mbetem Shtatzan – 7 Keshilla

healthy pregnant

Pyet vetën “si te mbetem shtatzan” lexo çka duhet të bëni e çka jo që rritësh gjasat dhe si te mbetesh shtatzane me shpejte. Jeni e gatshme te ngeleni shtatzene. Natyrisht se tash ju duhet ti rrekeni kesaj qeshtje me te njejten force sikur se ju ke rrekur puneve tjerave …

Read More »

Lëvorja e limonit bën mrekulli!

limon_1463134180-7580884-530x291

Sigurisht ju jeni të vetëdijshëm për faktin se pak limon me ujë mund t’ju japë një numër të lartë përfitimesh shëndetësore. Kjo përzierje ju ndihmon të shpejtoni metabolizmin dhe ndihmon në tretje, ndër të tjera. Megjithatë, nuk e dini se nuk është vetëm lëngu i limonit efektiv por edhe lëkura …

Read More »

13 ushqime që përmbajnë nivel të lartë magnezi

magnez_1463130136-8984822-530x291

Personat me diabet tip 2, tension të lartë të gjakut ose sëmundje që lidhen me tretjen e ushqimit, si dhe ata që marrin medikamente për probleme me mëlçinë apo osteoporozën, janë në rrezik më të lartë të kenë mungesë magnezi Duke konsumuar këto 13 ushqime, rrisni shanset që ju të …

Read More »