Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Genc Prelvukaj i revoltuar

13076796_10207379345055860_6222244311071786289_n-e1462357574903-780x439

Genc Prelvukaj është shprehur i revoltuar me përdorimin e keq të gjuhës shqipe dhe emërtimeve të vendeve shqiptare në gjuhë të huaja. Ai përmes profilit të tij në rrjete sociale ka reaguar ndaj statusave të shumtë në rrjete sociale që qytetin e Ulqinit e emërtojnë në gjuhën sllave duke thënë …

Read More »

Fansi i flaktë i Duas bën tatuazh fytyrën e saj (Foto)

dua-780x439

Dua Lipa po vazhdon me suksese të mëdha në skenën ndërkombëtare. Këngëtarja shqiptare me projektet e saj muzikore ka arritur të fitojë një numër të madh të fansave në tërë botën, transmeton Telegrafi. Madje ka nga ata që edhe janë ta apasionuar ndaj saj, sa që bëjnë tatuazh fytyrën e …

Read More »

A e dini emrin e vërtetë të Dhurata Dorës?

dhurata-dora-780x439

Dhurata Dora është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. Këngët e saj gjithmonë shndërrohen në hite duke arritur edhe klikime të mëdha në kanalin “Youtube” , transmeton Telegrafin. Të gjithë e njohin si Dhurata Dora, por pak e dinë se ky nuk është mbiemri i saj i …

Read More »

Kylie Jenner lëndohet nga fustani (Foto)

o-kylie-jenner-facebook-780x439

Kylie Jenner u paraqit për herë të parë në Met Gala dhe pamja e saj e vlerësua shumë. Por kjo ishte pjesa e vetme e bukur, sepse fustani i saj nga Balmain, i kishte shkaktuar disa lendime në lëkurë. Fustani i punuar nga gurë të çmuar, i shkaktoj asaj gërvishtje …

Read More »

Shqipëria, gjithçka gati për Eurovision

EnedaTarifa-780x439

Një ditë përpara nisjes për në Stokholm, Eneda Tarifa – përfaqësuesja shqiptare në garën evropiane të këngës, thotë se gjithçka është gati për skenën e madhe të ‘Eurovision’. “Kemi kaluar provat me tre ‘back vokalistët’ dhe jemi shumë të kënaqur me rezultatin që kemi arritur”, është shprehur ajo, transmeton TCH. …

Read More »

Aparati i ri që mban në jetë zemrën (video)

makineria-q-euml-mban-n-euml-jet-euml-zemr-euml-n-video_hd-780x439

Firma amerikane nga Massachusettsi TransMedics ka zhvilluar një sistem të ri për ruajtjen e zemrës pasi që ajo nxirret nga personi i cili e dhuron. Zemra është pompa e cila qarkullon gjakun nëpër trupin e njeriut, e që njihet edhe si muskul i trupit, mund të kthehet në jetë nëpërmes …

Read More »