Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Ja si të reduktoni dëshirën e madhe për të ngrënë ushqim

menyre-ushqeheni-ngrene-kujdes-reduktoni

Truke të mrekullueshme ku ju nuk do keni dëshirën për konsum të ëmbëlsirave dhe ushqimeve jo të shëndetshëm… A keni shpesh oreks për ushqime të ndaluara përderisa tentoni të humbni në peshë? Madje edhe dietat më të përkushtuara ndjejnë tërheqjen e ushqimit nga frigoriferi duke kërkuar diçka për të kënaqur …

Read More »

Bajamet – Fakte rreth vlerave ushqyese të frutave arrore

fakte-ushqyese-vlere-bajame-fruta-arrore

Pasuroni dietën tuaj të përditshme me anë të ushqyerjes me fruta arrore! Mjafton një grusht të këtyre frutave ta konsumi çdo ditë, dhe ju do ta mbani trupin të shëndetshëm dhe do të qëndroni vital gjatë gjithë kohës! Frutat arrore përmbajnë të gjitha vlerat ushqyese! Janë të pasur me energji, …

Read More »

Zbardhimi i dhëmbëve duke përdorur folie alumini

folie-alumini-kujdes-zbardhni-dhembet

Zbardhimi nuk vepron në mënyrë të barabartë tek të gjithë dhëmbët, për shembull nëse keni dhëmbë më të bardhë, ndoshta pastrimi i tillë nuk mund të vërehet edhe aq, mirëpo nëse keni ngjyrën e dhëmbëve të verdhë, atëherë rezultati është mëse i dukshëm dhe vepron për mrekulli…. Ekzistojnë pasta të …

Read More »

Edhe Instagram ka një inbox sekret

70e196b0-fb4e-0133-8063-0e31b36aeb7f_1463169261-5158719

Për gjeneratën tonë, nuk ka kënaqësi më të madhe se të marrësh një njoftim nga ndonjë aplikacion. Kështu, me kënaqësinë me të madhe ju njoftojmë me një inbox sekret në Instagram, i cili mund të mbajë disa mesazhe nga fansat tuaj në jetë. Ky inbox nuk është aq ndryshe nga …

Read More »

Qeni hero, shpëtoi vogëlushen nga gjarpri i rrezikshëm

screenshot-7_1463165123-9633490

Një familje në Florida, që kishte shpëtuar një qen të pastrehë, u shpërblyen nga pastori gjerman pasi ai ua shpëtoi vajzën 7 vjeçare nga një sulm vdekjeprurës i një gjarpri – por i cili e pësoi gjatë këtij akti, ku mbeti i kafshuar tri herë. 7-vjeçarja Molly DeLuca ishte në …

Read More »

6 ushqimet që lehtësojnë stresin

low-calorie-chocolate-avocado-pudding_1462536755-3868296

Ndjeheni të stresuar? Në vend që të merrni ndonjë ëmbëlsirë provoni 1 nga këto 10 ushqime për të lehtësuar stresin. Nuk ekziston një kurë e saktë për shërimin e plotë të stresit por nëse ushtroni rregullisht dhe konsumoni disa nga këto ushqime simptomat do të lehtësohen. Karotat Përtypja e ushqimeve …

Read More »