Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Uji i tepërt, RREZIKON shëndetin?

Mjekja Margret MecCartney, e cila ka bërë një hulumtim të ri, veç tjerash, ka theksuar që futja e sasisë së madhe të ujit në organizëm jo vetëm që nuk i kontribuon humbjes së kilogramëve, eliminimit të problemeve me veshkat apo përmirësimit të përqendrimit, por mund të ketë efekte të kundërta, …

Read More »

Si t’i eliminoni piklat e pleqërisë (video)

Gjëja fenomenale për piklat dhe shenjat e pleqërisë, që bëhen me vetëm dy përbërës të cilët me siguri i keni në kuzhinë. Piklat dhe shenjat e pleqërisë shfaqen kryesisht në duar fytyrë dhe supe, në pjesë të trupit të cilat u ekspozohen më së shumti rrezeve të diellit. Mirëpo, mund …

Read More »

A janë PROBIOTIKËT mashtrim i shekullit?

Shkencëtarët e Universitetit të Kopenhagës kanë publikuar një konstatim që marrja preventive e probiotikëve, përkatësisht e të ashtuquajturave “baktere të mira” është një gënjeshtër e madhe. Tashmë me vite nga të gjitha anët bakteret e mira, probiotike rekomandohen në çdo rrethanë. Veç kësaj që do të duhej t’i pimë bashkë …

Read More »

Pyetje që nuk do të duhej t’u parashtroni miqve

Mos parashtroni pyetje të ndjeshme e cila aspak nuk ju intereson. Keni miq që janë në lidhje për një kohë të gjatë, ndoshta edhe jetojnë së bashku, por ajo që ju intereson është se nuk ndërmarrin asnjë hap më tutje drejt fejesës, martesës, krijimt të një familjeje, ndonëse janë në moshën …

Read More »

A e mbani celularin në xhep? Mos e bëni më, pasojat janë fatale!

Celulari është bërë “mjet” i pazëvendësueshëm për njeriun modern dhe pa të për shumicën jeta është thjeshtë e paparashikuar, por mjekët e organizatës ruse “Liga kombëtare e shëndetësisë” paralajmërojnë se këto pjisje janë të rrezikshme për sistemin nervorë të njeriut. Në shënjestër janë kryesisht sistemi nervorë, por edhe ai endokrin …

Read More »

Studimi: Vetmia shkakton sëmundje, ja cilat janë

Vetmia mund të vrasë. Kjo nuk është një frazë metaforike e shkëputur nga librat artistikë, por një e vërtetë shkencore. Të ndierit vetëm mund të rrisë te njeriu rrezikun e sëmundjeve të zemrës, atakut dhe kancerit. Mungesa e një grupi shoqëror dhe familjar është e rrezikshme për shëndetin po aq …

Read More »

Ja pse duhet të flini me çorape veshur

Të gjithë jemi të vetëdijshëm se sa i rëndësishëm është gjumi për shëndetin dhe mirëqenien tonë. Prandaj, me qëllim që ta mbani shëndetin të mirë, janë disa gjëra të ndryshme të cilat duhet t’i bëni. Ndër këto gjëra përfshihet edhe mbathja e çorapeve gjatë kohës që flini, sado e çuditshme …

Read More »

Drejtoni flokët përgjithmonë me këta përbërës

Shumë femra të cilat nuk kanë flokë të drejtë në mënyrë natyrale, do të donin ti drejtonin ato përgjithmonë. Ekziston një recetë e cila ju ndihmon për një gjë të tillë, transmeton Indeksonline. 1 filxhan vaj kokosi2 lugë të mëdha vaj ullirirreth 4 lugë të mëdha lëng limoni Aplikoni këtë …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }