Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Ja si t’i çelni flokët në mënyrë natyrale

floket_1487897969-274861

Na ndajnë vetëm pak ditë nga ardhja e pranverës dhe normalisht flokët kanë nevojë për një ndryshim. Sigurisht duke qenë në stinën e luleve edhe flokët preferohen në ngjyrë më të hapur. Por si t’ia bëjnë ato që i kanë të errëta t’i përshtaten stinës, sigurisht pa i dëmtuar ato? …

Read More »

Zbulim fantastik për ata që kanë probleme me dëgjimin

human-hearing_1487929122-135474

Shkencëtarët kanë detyruar qelizat e ndjeshme në vesh, të quajtura “qelizat flokë”, që të rriten nga qelizat embrionale. Kjo teknikë, në qoftë se përsoset me qelizat e njeriut, mund të ndalojë apo të kthejë format më të zakonshme të humbjes së dëgjimit, thuhet sipas një studimi të ri. Qelizat flokë …

Read More »

Spektakli i “Gropës së shenjtë” (Foto/Video)

1-456-780x439

Një fenomen i jashtëzakonshëm është shënuar në Kaliforni, teksa shirat e rrëmbyeshëm kanë shënuar rekordin e tyre në këtë zonë. Niveli i liqenit u ngrit në maksimum ku dhe u shfaq dhe fenomeni i një grope të madhe që thith ujin. Pamjet e filmuara me dron tregojnë liqenin Berryessa në …

Read More »

Zbuloni çfarë tregojnë veshët për shëndetin tuaj

otoplastia_cirugia_de_orejas--780x439

Studimet e shumta kanë provuar se ekziston një lidhje e fortë neurologjike mes pikave specifike të trupit tonë dhe organeve. Një prej tyre është edhe veshi. Veshi është organi kryesor i sistemit të dëgjimit, por ai është i lidhur njëkohësisht ngushtë me problematika të tjera shëndetësore. Po çfarë mund të …

Read More »

Ku shkon dhjami pas humbjes së peshës?

dhjami_1487886184-4340612

Humbja e peshës është një sfidë e madhe dhe vetëm me punë të vazhdueshme arrijmë rezultatin e dëshiruar. Megjithatë, të gjithë ne pyesim – ku shkon dhjami, kur humbim peshë? Derisa disa besojnë se dhjami shkrihet dhe konvertohet në energji, ngrohje ose muskuj, shkencëtarët kanë gjetur një përgjigje të ndryshme, …

Read More »

Ja sa lëngje duhet të pini kur jeni të sëmurë

caji_1487887576-2410483

Gjithkush e ka dëgjuar këshillën që, kur jemi të sëmurë, duhet të konsumojmë shumë lëngje, qoftë ujë ose çaj të nxehtë, që te mos dehidrohemi. Megjithatë, sa është sasia e lengjeve që me të vërtetë kemi nevojë kur jemi të sëmurë? Edhe pse mjekët rekomandojnë marrje të shumtë të lëngje, …

Read More »

Horoskopi ditor, e premte 24 shkurt 2017

638238__original

Ky është horoskopi për ditën e premte, 24 shkurt 2017 që Noa.al sjell për ju. Yjet favorizojnë gjatë kësaj dite shenjën e Virgjëreshës. Përfitime do të kenë edhe të lindurit në shenjën e Dashit, Demit dhe Bricjapit. Shenjat më në vështirësi do jenë Gaforrja dhe Luani. Dashi  Në sajë të ndikimit të …

Read More »

Shpëtoni zemrën dhe trurin me 3 përbërës

zemra_1487816444-9831466

Arteriet e shëndetshme janë pjesë e rëndësishme e organizmit tonë dhe janë të rëndësishme për një shëndet të mirë. Ato ndihmojnë për transportimin e oksigjenit dhe lëndëve ushqyese në zemër dhe në organet tjera, transmeton portali arbresh.info. Ushqimet e papërpunuara, me yndyrë, toksinat dhe kimikatet tjera mund të shkaktojnë probleme …

Read More »