Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Maskë për flokët e thatë në kushtet e shtëpisë

hair-mask11-780x439

Flokët e thatë janë një shqetësim për të gjitha femrat dhe është e vështirë që të gjenden trajtimet e duhura për t’u dhënë atyre shkëlqim dhe hidratim. Në dyqane mund të gjejmë produkte të shumta për flokët, duke nisur që nga produktet e larjes, tek trajtimi apo modeli i tyre, …

Read More »

Pija shëruese e cila ul tensionin e lartë të gjakut: Çaj i shijshëm që pastron enët e gjakut më mirë se ilaçet

Cup of hibiscus tea and stethoscope on white background

Bima të cilën deri tani nuk e keni përdorur mjaftueshëm ka veprim të shkëlqyeshëm ndaj tensionit të lartë të gjakut! Zëvendësoni ilaçet e hipertensionit me çajin freskues të cilin mund ta përdorni edhe të ngrohtë edhe të ftohur krejtësisht. Hulumtimi i ri ka zbuluar veprimet fantastike shëruese të bimës hibiskus, …

Read More »

Horoskopi ditor, e shtunë 25 shkurt 2017

638312__original

Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 25 shkurt 2017 që Noa.al sjell për ju. Shenja më me fat e ditës do të jetë Bricjapi. Të favorizuar gjatë kësaj të shtune do të jenë edhe të lindurit në shenjën e Demit, Peshores, Akrepit dhe Peshqit. Dashi  Dita do të nisë e mbarë …

Read More »

Këto gjëra ndikojnë në metabolizmin tuaj

Depositphotos_19895605_m-780x439

Çdo qelizë e trupit tuaj, luan një rol në llojin e metabolizmit që keni. Është pikërisht procesi i metabolizmit që kthen ushqimin që konsumoni në energji dhe përcakton sesa kalori arrini të digjni. Ashtu siç ka gjëra që ndikojnë në përshpejtimin e metabolizmit, në të njëjtën mënyrë ka edhe gjëra …

Read More »

Këto janë dobitë shëndetësore nga kokoshkat

kokoshkat_1487887856-2527415

Sa janë kokoshka kokoshkat “të shëndetshme” varet nga mënyra që i përgatisni. Në formën më të zakonshme, do të thotë kur përgatitja bëhet vetëm me nxemje – kokoshkat janë ushqim me kalori të pakta, të pasura me antioksidantë. Një enë e mbushur me kokoshka të tilla ka vetëm 93 kalori, …

Read More »

Perimet që luftojnë gripin

gripi_1487900118-1541388

Ushqehuni me këto produkte që të qëndroni larg barnave farmaceutike Hudhra – Megjithëse aroma e saj mund të mos jetë e mirë për frymëmarrjen tuaj, hudhra është shumë e shëndetshme për organizmin tuaj. Ajo është e shëndetshme për vetë faktin së ajo përmban fitokimikate që vrasin bakteret, thithin kolesterolin dhe …

Read More »