Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Kura natyrale për infeksionin mykotik

candida-yeast-infection

Infeksioni mykotik është një nga infeksionet më të përhapura tek femrat. Çdo femër, të paktën një herë në jetë, por ka edhe raste të tjera të cilave u përsëritët herë pas here, ndërsa mund te shfaqet edhe tek vajzat e vogla. Infeksioni mykotik vaginal njihet ndryshe edhe si Candida, transmeton …

Read More »

Ja pse duhet ta lini foshnjën të qajë

foshnja_1487687616-4823899

Është një dilemë me të cilën përballen shumë prindër të rinj: të zgjohen në mes të natës për t’i qetësuar foshnjat e tyre që qajnë apo t’i lënë të qajnë deri të flenë? Tani shkencëtarët thonë se foshnjat flenë më mirë dhe zgjohen më pak gjatë natës nëse lihen të …

Read More »

Recetë gjermane: Pije natyrale që rrit imunitetin

receta1_1487686048-5178275

Nëse e keni imunitetin e dobësuar, provoni që të pini këtë pije për forcimin e tij, që bëhet lehtë dhe jep rezultate shumë të efektshme. Merrni katër limonë, lajini me lëvore dhe pastaj i preni në copa. Pastaj shtoni katër thelba të copëtuar të hudhrës dhe një copë rrënjë xhenxhefili, …

Read More »

Qetësuesit janë më të rrezikshëm sesa mund ta mendoni!

qetesuesit_1487692150-9350910

Qetësuesit përdoren shpesh për lehtësimin e dhimbjeve, etheve dhe sëmundjeve inflamatore. Megjithatë, një studim i ri paralajmëron për efektet e dëmshme anësore, duke përfshirë presionin e lartë të gjakut, rritjen e rrezikut të ulcerës dhe dëmtim të mëlçisë. Ky është një fakt i njohur për vite me radhë që shumë …

Read More »

Ja çfarë i bën trurit përdorimi i kanabisit

kanabisi_1487694126-4849747

Ka kohë që dihet se njerëzit të cilët fillojnë të pinë kanabis shpejtë mund të bëhen të varur. Tani shkencëtarët kanë zbuluar pse: pirja e kanabisit për një kohë të gjatë shkatërron qarqe të caktuara në tru, duke çuar në nevojë për të pirë dhe varësi. Ata kanë gjetur se …

Read More »

Ndaloni gërhitjen me këtë pije

gerhitja

Gërhitja gjatë gjumit shfaqet për arsye të ndryshme e që lidhen me pozitën se si flini, konsumimin e tepërt të alkoolit, pagjumësinë, ftohjet etj. Pavarësisht faktit, gërhitja është mjaftë e pakëndshme dhe irrituese sidomos për personat që ndajnë shtratin apo dhomën me personin që gërhatë gjatë gjumit. Nëse keni problem …

Read More »

Kujdes: Mjekimi me barna gjatë shtatzënisë

doctor explaining diagnosis to her female patient

Disa barna tjera janë të dëmshme në fazat e mëvonshme të shtatzënisë, prandaj të gjitha femrat, duhet të këshillohen që ta zvogëlojnë sa më shumë mundësinë e shfaqjes së anomalive kongjenitale. Këshillat e përgjithshme përfshijnë shmangien e të gjitha barnave, alkoolit, duhanpirjes, vitaminës A (për shkak të teratogjenitetit-defekteve të foshnjës), …

Read More »