Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Cilat yndyrna duhe të përdoren për fërgim?

yndyrnat_1485972043-2862672

Yndyrnat janë një burim i rëndësishëm i energjisë që siguron acide yndyrore esenciale, të nevojshme për funksionimin e duhur të organizmit. Megjithatë, është e rëndësishme për të zgjedhur yndyrën e mirë, në varësi të metodës së përgatitjes, ashtu që vetitë pozitive të mos shndërrohen në mangësi. Në përgjithësi, gjatë përgatitjes …

Read More »

Sherbela dhe majdanozi kundër ënjtjes së qepallave

sherebele-majdanoz_1485959283-6796719

Nëse problemet nuk janë të shkaktuara prej problemeve shëndetësore, ënjtjet nën sy mund t’i “fshini” lehtë me ilaçe popullore. A ju mundojnë ënjtjet nën sy? Nëse ato nuk janë të kushtëzuara nga problemet shëndetësore, por për shkak të lodhjes nga pagjumësia, konsumi i pasionuar i cigareve apo një kohë e …

Read More »

Nëse keni një nga këto 8 probleme, pini lëng limoni

leng-limoni

Lëngu i limonit është i pasur me vlera ushqyese, sidomos flavonoide, të cilat kanë veti antioksiduese shumë të mira. Studime të ndryshme kanë vërtetuar se lëngu i limonit është i mirë për diabetin, tensionin e lartë të gjakut, temperaturën, kapsllëkun, tretjen dhe shumë probleme të tjera me shëndetin. Ai është …

Read More »

Kanceri i prostatës, i shërueshëm dhe pa pasoja

20170201162219904646_1485962712-5215892

Ajri ultrasonik me tension të lartë mund të shkatërrojë kancerin e prostatës pa efektete serioze anësore karakteristike për terapitë e tjera, ka zbuluar hulumtimi i kryer në Londër. Testimet kanë zbuluar që është e mundshme të shkatërrohen qelizat e kancerit pa dëmtimin e indit delikat rrethues. Operacionet e zakonshme dhe …

Read More »

Ushqimet që acarojnë lëkurën e fytyrës

ushqimet_1485890511-1881324

Të gjithë e dimë që çokollatat apo ëmbëlsirat, në përgjithësi, nuk janë aleatët më të mirë të fytyrës. Mirëpo, nuk janë të vetmit. Lista e përbërësve ‘armiq’ të lëkurës së fytyrës është më e gjatë se kaq! 1-Produket e baxhos Disa nga produket baxho përmbajnë hormone sintetike që shtojnë hormonet …

Read More »