Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Si ndikon konsumimi i ujit me mjaltë në trupin tuaj?

honey-water-780x439_1486487733-1794433

Thonë se mënyra më e mirë për të qëndruar të shëndetshëm është duke i shmangur ëmbëlsirat dhe ushqimet e shpejta. Por, ekzistojnë disa ‘ushqime të ëmbla’ të cilat faktikisht jua përmirësojnë shëndetin. Merrni shembull mjaltën, e cila kur përzihet me ujë mund t’ju furnizojë me vlera të rëndësishme ushqyese, transmeton …

Read More »

Horoskopi ditor, e martë 7 shkurt 2017

637062__original

Sot nuk po organizoheni dot siç duhet ju të dashuruarit. Fillimi i kësaj jave ju ka gjetur kaotikë dhe në rrëmujë e sipër. Beqarët do kenë mundësi të shumta për të filluar një lidhje, por nuk do e ndjejnë ende veten gati për ndryshime. Financat do vijnë duke u përmirësuar …

Read More »

Merrni frymë thellë që të parandaloni alivanosjen

fainting-post-780x439

Studimi i ri zbulon se frymëmarrja e thellë, qoftë me hundë apo gojë, ndihmon në evitimin e alivanosjes. Konsumi i menjëhershëm i ajrit, nxitë qarkullimin e gjakut, duke bërë që zemra të rrahë dhe të rrisë presionin e gjakut, transmeton Telegrafi. Pas një çrregullimi të vrullshëm në organizmin e personit, …

Read More »

10 shprehitë e natës që ju bëjnë të shtoni peshë

preview-8983060-650x341-98-1484556038_1486415905-1198188

Nëse nuk dëshironi të shtoni peshë, është mirë që t’iu kushtoni kujdes këtyre gjërave që mund të jeni duke i bërë çdo ditë. 1.     Nuk po bëni gjumë mjaftueshëm Pasojat: Ndikon në metabolizëm, duke e ngadalësuar shumë atë. Duke mos bërë gjumë mjaftueshëm ju filloni të ndjeheni të uritur. Kështu …

Read More »