Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Hepatiti viral, që po përhapet frikshëm tek njerëzimi

Një sëmundje të cilën e kemi neglizhuar prej kohësh por përhapet frikshëm tek njerëzimi. Bëhet fjalë për hepatitin, ku, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është kthyer në një nga vrasësit kryesor në të gjithë botën.Në raportin e saj të parë në lidhje me këtë infeksion, OBSH thonë se numri i …

Read More »

Maska me të bardhën e vezës për problemet e lëkurës

Nëse e verdha e vezës është e pasur me vlera ushqyese, minerale e vitamina, e bardha e vezës vjen me më pak përfitime për organizmin, por është ndër përbërësit kryesorë të maskave të bukurisë.Më poshtë janë përmbledhur të gjitha përdorimet dhe maskat me vezë që trajtojnë problemet kryesore të lëkurës dhe …

Read More »

Forma e hundës tregon mbi personalitetin tuaj

Forma e hundës është një mënyrë e mirë për të mësuar rreth personalitetin e njeriut. Sipas disa rezultateve të marra nga universiteti i Izraelit Ben-Gurion, Abraham Tamir, tregohet se karakteri i njeriu përshkruhet edhe nga forma e hundës. Më poshtë në bazë të formave të fytyrës zbuloni dhe personalitetin tuaj: …

Read More »

A është vrapimi i dëmshëm për nyejt?

Qoftë nëse jeni duke ushtruar për një garë vrapimi apo thjesht e bëni për të mirëmbajtur formën e trupit, frika se kjo do të ketë ndikim të keq në nyej, është frikë mjaftë e zakonshme. Dhimbja e nyejve është ndër problemet më të zakonshme të plakjes – mbi 25 për …

Read More »

Horoskopi ditor, e mërkurë 7 qershor 2017

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 7 qershor 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje.DashiQysh në orët e para të mëngjesit mund të ndiheni nervoz dhe të tensionuar. Përpara jush do të shfaqet një …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }