Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Mësoni çfarë domethënie kanë tri ngjyra në pastën e dhëmbëve dhe përse janë të rëndësishme

img2

  Secila nga tri ngjyrat ka ndikimin e vet shëndetësor të rëndësishëm për mbrojtjen e shëndetit të dhëmbëve. Përbërësit e pastës së dhëmbëve shpesh janë objekt debati, mirëpo ekspertët thonë që vetëm mund të na kursejë pastën e dhëmbëve nga prejardhja e paverifikuar, transmeton Telegrafi. Është me rëndësi të lani …

Read More »

Tashmë ka një ilaç për rënien e flokëve

alopecia_1488726005-2866456

Një kurë për tullacët duket se është në horizont pasi një ilaç i ri duket se ndihmon në “rilindjen” e flokëve brenda 4 muajve. Rezultatet e tij kthejnë shpresat për miliona njerëz, kryesisht për ata që janë të diagnostikuar me alopecia, forma më e përhapur e rënies së flokëve te …

Read More »

Llaku i flokëve zhduk celulitin për 60 sekonda

l_1488708710-5714543

Me krenari vishni fund të shkurtër apo pantallona të shkurtër, pa u brengosur se do t’ju shihet diku lëkura e keqe portokalli. Ditët e nxehta verore tashmë na erdhën, mirëpo dimri i zgjatur me vete ka sjell të njëjtin problem – nuk kemi filluar me kohë të stërvitim, andaj tani …

Read More »

Si të veprojmë me erërat e pakëndshme në shtëpi

h-780x439

Kundërmon erë e keqe nga lavamani? Hidhni një filxhan bikarbonat natriumi në gypin e ujit përcjellës dhe lëreni ashtu disa orë. Pastaj lëshoni ujin e valuar të qarkullojë nëpër gypin përcjellës. Shumicën e njerëzve i pengojnë shumë erëra, disa prej tyre edhe të pakëndshme, që është dukuri e shpeshtë në …

Read More »

Krem për heqjen e njollave në lëkurë

kremi_1488592051-9300988

Ky është një krem që ju mund ta bëni në shtëpi për të hequr njollat në fytyrë dhe trup Përbërësit: – Katër lugë gjelle mjaltë – Katër lugë gjelle lëng limoni – Një të bardhë të vesë Vetëm i futni të gjithë përbërësit me një tas dhe i përzieni mirë …

Read More »