Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Diabeti, shenjë paralajmëruese e kancerit (Video)

Screenshot_1-3-780x439

  Diabeti është konsideruar të jetë sëmundja e shekullit, por faktet shkencore tregojnë se është shumë më i rrezikshëm sesa që mund ta kemi imagjinuar. Të qenit me këtë gjendje, mund të jetë shenja e parë parlajamëruese një prej formave më vdekjeprurëse të kancerit, kanë zbuluar shkencëtarët. Gjysma e pacientëve …

Read More »

Studim: 1 në 10 sulme të trurit mund të shmangen

Stroke-Prevention-Stress-780x439

Sulmet e trurit janë problem serioz i madh përgjatë tërë botës, ku 15 milionë njerëz e pësojnë nga kjo sëmundje çdo vit. Sulmet e trurit janë të renditura si shkaktari i tretë i vdekjeve dhe prin si shkaktari i aftësive të kufizuara në SHBA. Përderisa shumica e njerëzve pësojnë sulm …

Read More »

Kur ta eliminoni BUKËN nga ushqimi, organizmi reagon: Nervozizmi dhe humbja e energjisë janë dy nga PESË pasojat!

A woman rejecting bread, gluten-free concept. A whole-grain loaf of bread on a rustic wooden table, and a woman rejecting it with a hand gesture.

Buka nuk është më artikull i preferuar. Gjithnjë e më shumë ka të tillë të cilët nëpërmjet dietave të ndryshme bukën e eliminojnë nga ushqimi, në mënyrë që të ulin futjen e hidrokarbureve në organizëm. Megjithatë, duhet të kihet kujdes, sepse mu hidrokarburet janë të rëndësishme për funksionim të drejtë …

Read More »

Ushqimet më të mira kundër stresit

fruta-te-thata_1486909264-7316425

Pranë vetes gjithmonë duhet të keni fruta të thara, sidomos kur moti është i ftohtë, sepse përmbajnë substanca të rëndësishme për organizmin Këtë e ka rekomanduar eksperti i njohur nga Vjena, profesor Dr. Hademar Bankhofer. Arsyet e konsumimit të frutave të thara janë këto: – Ato janë të pasura me …

Read More »

Ujë me limon, gabimi që bëjnë të gjithë

limon-uje

A pini edhe ju në mëngjes ujë me limon? Po me siguri e bëni këtë gabim. Zgjoheni, shtrydhi limonin, shtoni një gotë ujë të ngrohtë apo të ftohtë dhe e pini. Ku është gabimi këtu? Nuk e keni përdorur lëvoren e limonit! – transmeton Telegrafi. Receta e vërtetë thotë që, …

Read More »