Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Këto janë simptomat e kësaj sëmundje të tmerrshme: Nëse i vëreni, menjëherë tek mjeku

Sindromi policistik ovarian ndikon gratë gjatë viteve të tyre riprodhuese dhe shfaqet si rezultat i çrregullimeve hormonale.Shpesh, por jo gjithmonë, cistat formohen pikërisht në vezore. Edhe pse nuk janë të dëmshme, ato mund të çojnë në çrregullime hormonale që shkaktojnë cikle menstruale të zgjatura ose të parregullta, papërmbajtje, obezitet dhe …

Read More »

Vdes pasi infektohet nga tatuazhi

Një burrë nga Teksasi ka vdekur dy muaj pasi u infektua me një baktere mishngrënëse përmes tatuazhit që bëri në këmbëI ndjeri, kishte bërë një tatu me fjalët “Jezusi është jeta ime” pesë ditë para se të shkonte për not në Gjirin e Meksikës, transmeton portali arbresh.info.Njeriu u pranua pastaj …

Read More »

Askush nuk e ha, shëron 150 telashe: Erëza që vlen si ar!

Cilësitë mjekësore të kësaj erëze gradualisht janë zbuluar gjatë shekujve dhe kaherë është konstatuar që ndikon fuqishëm kundër inflamacionit.Erëza e këtillë është e njohur në tërë botën falë cilësive të shumta shëruese, transmeton Telegrafi.Kurkuma (Curcuma longa) përmban kurkuminë, polifenol, përbërës aktiv i cili ka më shumë se 150 cilësi terapeutike.Konsumimi …

Read More »

Horoskopi i ditës së sotme, e enjte 8 qershor 2017

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 8 qershor 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje.DashiMos rrini të prisni që gjërat të ndodhin vetë. Duhet të veproni para kohe, të ekspozoheni personalisht, për të arritur …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }