Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Si të stimuloni vjelljen?

vjellja

Mundimi dhe vjellja janë shenjë që diçka nuk është në rregull në organizmin tuaj. Ndonjëherë për shkak të ndonjë virusi apo për shkak të helmimit nga ndonjë ushqim, paraqiten simptomat e vjelljes. Mirëpo, jo të gjithë e kanë të lehtë të vjellin. Shumë persona pavarësisht se ndjejnë mundim, e kanë …

Read More »

Çaji i mollës largon gurët në veshka

caj-molle

Ndoshta nuk kemi dëgjuar shpesh për të, por çaji i mollës është një nga më të mirët që ekziston. Molla jo pa qëllim quhet “fruti i artë”, pasi jo vetëm që përdoret si frut freskues, por shërben edhe për përgatitjen e lëngjeve dhe uthullës. Fruti i mollës për shkak të …

Read More »

Brenda vezës u gjet edhe një tjetër më e vogël (Video)

Brenda-vezës-u-gjet-edhe-një-tjetër-më-e-vogël-foto-780x439

Në Britani të Madhe është filmuar momenti i çuditshëm, kur brenda një veze shumë të madhe, ka dalë edhe një tjetër më e vogël. Në videon e postuar më poshtë, shihet teksa thyhet lëvozhga, ndërsa familjarët dëgjohet duke lëshuar zëra nga befasia, transmeton Telegrafi. Pasi është zbrazur pjesa e brendshme, …

Read More »

Magjitë e kuzhinave italiane dhe turke? Musaka-picë

magjia-780x439

Përbërësit: ▪ 700 g patate ▪ 150 g proshutë ▪ 200 g kaçkavall ▪2 dl lëng domateje Përgatitja: Patatet qëroni, zieni, pritni në rrathë dhe rendisni në vaj në një enë rezistuese ndaj zjarrit. Sipër patateve qitni lëngun e domateve nga shishja, pastaj rendisni proshutën, bluani kaçkavallin në rende dhe …

Read More »

4 ushqimet që parandalojnë rënien e flokëve

burre

Ju bien shumë flokët? Nuk jeni të vetmit. Me miliona njerëz në të gjithë botën bëhen tullacë me kalimin e moshës, dhe shumë të tjerë pësojnë rënie flokësh nga gjendje si çrregullimet autoimune, diabeti, mungesa e vitaminave, stresi dhe mungesa gjumit. Ka një shpresë edhe për ata që po u …

Read More »