Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Shëroni diabetin pa asnjë ilaç, veç me…

d_1487162874-6843879

Diabeti i takon sëmundjes më të përhapur në botë, e mbajtja e nivelit të sheqerit në gjak është rregulli i parë për të gjithë ata që vuajnë nga kjo sëmundje. Mjekësia popullore në të shumtën e rasteve e zgjedh përmes ilaçeve këtë problem, por në disa raste, edhe ilaçet natyrale …

Read More »

Mjekët në shok: Ky trajtim popullor po shëron sklerozën, alergjitë dhe tensionin (Video)

mje_1487162196-6014854

Terapia me anë të thumbimit të bletëve, e njohur ndryshe si “apiterapia”, ë’shtë një ndër më të përdorurat në mjekësinë alternative. Ajo përdor polenin, helmin e bletëve, pelten mbretërore dhe mjaltin për të kuruar disa sëmundje. Pavarësisht se është proces shumë i dhimbshëm, përfitimet e kësaj terapie janë thuajse magjike. …

Read More »

A duhet përdorur sapunët antibakterialë, tregojnë mjekët (video)

antibakterial_1487188808-4860159

  Edhe pse sapunët antibaterialë shkatërrojnë një gamë të gjerë të baktereve, studimet e fundit kanë treguar se janë në gjendje të kontribuojnë në shfaqjen e llojeve të reja të superbaktereve, mikroorganizmave rezistentë ndaj antibiotikëve. Shumica e produkteve antibakteriale përmbajnë kimikatin e quajtur triclosan. Vetëm llojet e mikroorganizmave që mund …

Read More »

Mbroni veshkat me lëng majdanozi

veshkat_1487121237-3494628

Përdorimi i rregullt i lëngut të majdanozit, stimulon funksionim e veshkave dhe të gjëndrave tirode. Elementet që janë gjetur në lëngun e majdanozit, ju bëjnë mirë për qarkullimin e gjakut, kapilarëve dhe arterieve, transmeton arbresh.info Gjithashtu, ky lëng është ilaq i shkëlqyer kundër sëmundjeve të sistemit  urinar dhe është shumë …

Read More »

Sukses i pabesueshëm në mjekësi: Është bërë fotografimi më i hollësishëm i fetusit deri tani (Video)

f_1487144139-5352733

Ekipi ndërkombëtar i ekspertëve në Londër ka fotografuar detajet e pabesueshme të frytit njëzetjavësh, duke përdorur rezonancën magnetike. Tani studiuesit planifikojnë që t’i bashkojnë teknologjinë kulmore nga fusha e ultrazërit, rezonancës magnetike, robotikës dhe kompjuterizimit në mënyrë që të bëjnë sistemin për fotografim automatik deri tani më të mirë për …

Read More »