Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

10 gjëra, të cilat duhet t’i dini për vitaminat

Herbal-supplements-send-23000-people-to-the-ER-every-year-2-780x439

Ekzistojnë të dhëna në lidhje me vitaminat, të cilat duhet t’i dini para se të filloni t’i përdorni. Këto janë dhjetë më themeloret. Temperatura Nëse në frigorifer gjenden përbërës, të cilët përmbajnë vajra, acide yndyrore ose probiotikë dhe, nëse vitaminat qëndrojnë për një kohë më të gjatë pranë tyre, do …

Read More »

Horoskopi ditor, e premte 17 mars 2017

639891__original

Ky është horoskopi për ditën e premte, 17 mars 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Në punë parashikohen ndryshime të rëndësishme, ku prania e yjeve do të jetë në favorin tuaj, …

Read More »

Deri më sot e keni qëruar gabim portokallin (Video)

po_1489649090-5473047

Shumica nesh urrejmë të pastrojmë pemët, mirëpo me këtë mënyrë ajo “punë” do t’ju bëhet patjetër e lehtë. Ka mënyra të vogla shtëpiake të cilat mund t’jua lehtësojnë përditshmërinë – si ky në këtë video! Fjala është për pastrimin e portokallit me ndihmën e lugës së zakonshme, transmeton Telegrafi. Portokalli është …

Read More »

Rritini flokët për pak muaj me këtë maskë

flo_1489665665-3062516

Rritja e shpejtë e flokëve kurrë nuk ka qenë më e lehtë e kjo falë vetëm një përbërësi të kuzhinës, e që është soda e bukës. Merrni një shishe të vogël, përzijeni një lugë sodë buke me ujë, në raport 1:3.  Aplikoni këtë përzierje në flokët tuaj nga rrënjët te …

Read More »

Këto janë dobitë e konsumimit të vezëve

vezet_1489687752-7080932

Sipas Today.com, organizmi i njeriut i prodhon vetë 11 acide yndyrore esenciale, të nevojshme për funksionimin e duhur të trupit. Megjithatë, trupi ka nevojë edhe për 9 acide yndyrore esenciale, dhe ato mund të gjenden në vezë. Vezë janë një burim i shkëlqyer i amino acideve, hekurit dhe antioksidantëve, ndërsa …

Read More »