Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / SHOKU më i mirë kundër PLAKJES! Nuk keni nevojë ta shpenzoni ASNJË CENT!

SHOKU më i mirë kundër PLAKJES! Nuk keni nevojë ta shpenzoni ASNJË CENT!

anti-aging-780x439

Para se t’ju tregojmë për këtë ilaç të mahnitshëm, ju duhet t’i bëni disa ndryshime në stil të jetesës. Fillimisht duhet të hani më shëndetshëm, përfshirë pemë, perime etj., duhet të konsumoni të paktën dy litra ujë dhe duhet ta shmangni sheqerin.

Dhe, kur është fjala për mishra, ju duhet të hani më shumë salmon dhe gjokse gjeldeti, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, të gjithë e dimë se këto nuk mjaftojnë dhe faktikisht keni nevojë për një ilaç apo “shok të mirë” kundër plakjes.

E mira e këtij ilaçi është se është krejtësisht natyral dhe duhen vetëm tre përbërës të thjesht për ta përgatitur: jogurt, uthull molle dhe vaj ulliri.

Jogurti është pastrues natyral i fytyrës, i pasur me proteina dhe acid laktik. Këta përbërës punojnë së bashku dhe ndihmojnë në detoksikimin e lëkurës.

Aplikimi i rregullt i acidit laktik inkurajon lëkurën t’i heqë qelizat e vdekura, ndërsa proteina ndihmon në mbylljen e poreve.

Uthulla e mollës ndihmon në rikthimin e niveleve pH të lëkurës, parandalon hapjen e poreve dhe e parandalon lëkurën të thahet apo të bëhet shumë e yndyrshme.

Ndërsa vaji i ullirit shërben si lagështues natyral për lëkurë të thatë dhe antioksidantët e vet ndihmojnë në zvogëlimin e rrezatimeve të lira.

Përbërësit:

– 10 pika uthull molle

– Pesë pika vaj ulliri

– Jogurt

Përgatitja është shumë e lehtë – vetëm i përzieni të gjithë përbërësit dhe e aplikoni kremin anti-plakje në fytyrë. E lini ashtu për 30 minuta dhe pastaj e hiqni me ndihmën e ujit të ftohët.

Këtë tretman duhet ta përdorni të paktën tri javë, gjatë kohës së natës – kur jeni të relaksuar dhe të gatshëm për të fjetur.

Do të mahniteni nga rezultatet! Dhe mos harroni – sigurohuni që këtë maskë ta aplikoni në fytyrë të pastër.

(Visited 2,820 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Çiljeta flet për lidhjen me Alban Hoxhën: S’na pëlqen të jemi çift showbizi

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga më në fund ka pranuar historinë e dashurisë me portierin e “Partizanit”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }