Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Përzieni piperin dhe jogurtin dhe hudheni në fytyrë: ndikim i magjishëm që do t’ju mrekullojë!

Përzieni piperin dhe jogurtin dhe hudheni në fytyrë: ndikim i magjishëm që do t’ju mrekullojë!

gg-1-780x439

Kjo pasuri mineralesh dhe vitaminash do t’i bëjë mrekulli lëkurës suaj. Përzierja të cilën mund ta përdorni për t’i eliminuar puçrrat ka bazë piperin e zi, ndërkaq sekreti qëndron në atë që është e pasur me minerale dhe vitamina të dobishme.

P.sh., aty është vitamina A (beta karoteni), që është shumë e dobishme për shëndetin e syve, sikur p.sh. kur është fjala për ndikimin antioksitand, transmeton Telegrafi.

Vitamina K (koagulative) është e rëndësishme për rregullimin e drejtë të funksionimit të qarkullimit dhe metabolizmit, muskujve dhe eshtrave.

Përzierja piling:

Përzieni një lugë piper të zi dhe dy lugë jogurt, dhe përzierjen qiteni në lëkurë të pastër, duke e fërkuar me lëvizje rrethore disa minuta. Në fund shpëlajeni me ujë të ftohtë.

Kjo përzierje pilingu do të duhej të pastrojë lëkurën tuaj, por eliminon edhe njollat dhe vragat dhe i jep shkëlqim lëkurës suaj.

Maska me mjaltë:

Përzieni gjysmë luge të vogël piper të zi, një të bardhë të vezës së tundur dhe një lugë mjaltë. Maskën e këtillë të përftuar qiteni në fytyrë dhe mbajeni 15-20 minuta, pastaj lajeni fytyrën.

Kjo maskë do të duhej t’ju ndihmojë që të pastroni fytyrën nga puçrrat dhe aknet.

(Visited 203 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Çiljeta flet për lidhjen me Alban Hoxhën: S’na pëlqen të jemi çift showbizi

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga më në fund ka pranuar historinë e dashurisë me portierin e “Partizanit”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }