Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Kina ndërton urën më të lartë ndonjëherë: Lidh dy male dhe kalon mbi re (Foto)

Kina ndërton urën më të lartë ndonjëherë: Lidh dy male dhe kalon mbi re (Foto)

kina-nderton-uren-me-te-larte-ndonjehere-lidhe-dy-male-dhe-kalon-mbi-re-foto-780x439

Është hapur për trafik ura më e lartë që është punuar ndonjëherë, e cila kalon mbi lumë dhe lidh dy provinca të mëdha të Kinës.

Me 565 metra lartësi, ky objekt i vendosur në cepat e maleve, është pothuajse gjithmonë i mbuluar me re, transmeton Telegrafi.

Pos që duket mbresëlënëse, është ndërtuar për shkaqe praktike, meqë zvogëlon udhëtimin prej Yunnanit për në Guizhou për tri orë. Për ndërtimin e Urës Beipanjiang që është e gjatë 1,341 metra, janë shpenzuar afro 130 milionë euro.

“Më parë udhëtonim për katër orë, ndërsa sot është shumë më shpejtë. Rrugëtimi është i mahnitshëm, meqë panorama është mbresëlënëse, vetëm kur nuk ka re”, ka thënë një shofer.

Ndryshe, ura e dytë më e lartë është po ashtu në Kinë dhe ndodhet në Hubei.

kina-nderton-uren-me-te-larte-ndonjehere-lidhe-dy-male-dhe-kalon-mbi-re-foto-3

(Visited 1,459 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Çiljeta flet për lidhjen me Alban Hoxhën: S’na pëlqen të jemi çift showbizi

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga më në fund ka pranuar historinë e dashurisë me portierin e “Partizanit”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }