Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Probleme me kapsllëk, ja zgjidhja

Probleme me kapsllëk, ja zgjidhja

auto_ka1478179683

Kontipacioni, apo kapsllëku është zorra e cila ka më pak se tre jashtëqitje në javë. Në kapsllëk materiet fekale janë të thata dhe të forta.

Shumica e barnave për kapsllëk përmbajnë kemikate të cilat mund të dëmtojnë trupin dhe të përkeqësojnë.

Ndryshoni dietën tuaj ushqyese! Kjo është një nga mënyrat më të mira për ti dhënë fund kapsllëkut.

Konsumoni shumë fruta dhe perime të shëndetshme dhe largohuni nga ushqimet e përpunuara sa më shumë që mundeni.

Ka edhe disa produkte në treg që mund të ndihmojnë ti jepni fund kapsllëkut, duke ndryshuar edhe dietën ushqyese me kalimin e kohës.

Ushqimet që duhet të konsumoni për luftimin e kapsllëkut

Lulelakra

Brokoli

Dardhat

Pjeshkat

Luleshtrydhet

Bajamet

Arra

Kikirikë

Farat e linit dhe produkte të tjera të grurit

Gjithashtu, rregulloni dietën tuaj ushqyese për një tretje më të mirë, shprehi të ngrënies e kështu me radhë.

(Visited 1,199 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Çiljeta flet për lidhjen me Alban Hoxhën: S’na pëlqen të jemi çift showbizi

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga më në fund ka pranuar historinë e dashurisë me portierin e “Partizanit”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }