Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Lulja natyrale që heq toksinat në shtëpi

Lulja natyrale që heq toksinat në shtëpi

auto_aloe1481812225

Nëse ju doni të filtroni ajrin në shtëpinë tuaj, nuk keni nevojë të blini pasisje të shtrenjta elektrike. Ajri mund të filtrohet me bimë të zakonshme shtëpie.

Këto bimë janë të dobishme për thithjen e gazrave të dëmshme dhe pastrimin e ajrit brenda shtëpisë, hapësirave të brendshme publike dhe ndërtesave.
NASA ka arritur në përfundimin se bimët që ju zgjidhni për shtëpinë mund të bëjnë një ndryshim të madh, pasi pastrojnë ajrin e mjedisit të brendshëm.
Bima që heq të gjitha toksinat nga shtëpia dhe që është konsideruar si “bombë oksigjeni” është Aloe Vera.

Bima Aloe Vera

Kjo bimë është si një fabrikë që çrrënjos kimikatet ndotëse që gjenden në detergjentët e pastrimit. Aloe vera pastron ajrin duke thithur dioksidin e karbonit, monoksidin e karbonit.

Për më tepër, gjethet e saj do të kthehen në kafe duke ju sinjalizuar se kimikatet e dëmshme janë në një nivel të lartë në shtëpinë tuaj. Përveç Aloe Vera-s, ju gjithashtu mund të përdorni Fikusin. Kjo bimë nuk kërkon shumë angazhim dhe pastron me sukses ajrin.

Duhet të jeni të kujdesshëm me këtë bimë, sepse ajo nuk rekomandohet të mbahet pranë fëmijëve dhe kafshëve shtëpiake, pasi gjethet e saj janë helmuese.

(Visited 21 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Çiljeta flet për lidhjen me Alban Hoxhën: S’na pëlqen të jemi çift showbizi

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga më në fund ka pranuar historinë e dashurisë me portierin e “Partizanit”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }