Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Shëroni venat e zgjeruara me vetëm tre përbërës

Shëroni venat e zgjeruara me vetëm tre përbërës

screenshot_3-780x439

Venat e zgjeruara mund të shfaqen te çdo person dhe kjo ndodh për arsye të ndryshme.

Sidoqoftë, në të gjitha rastet ato shkaktojnë dhimbje të padurueshme në këmbë.

Këto janë arsyet kryesore se pse shfaqen venat e zgjeruara:

– Mungesa e aktivitetit fizik apo ushtrimeve fizike

– Ndryshime të papritura hormonale

– Plakja etj.

Fatmirësisht, simptomat dhe shkaktarët e kësaj sëmundjeje mund të trajtohen me receta të ndryshme, të cilat janë dëshmuar se janë shumë efektive.

Sot, Telegrafi e sjell për ju një ndër trajtimet më të suksesshme natyrale të venave të zgjeruara, e cila është kombinimi i uthullës së mollës me karotë dhe aloe Vera.

Përbërësit:

– Gjysmë gote aloe Vera

– Uthull të mollës

– Gjysmë gote karotë të copëtuar

Përgatitja:

Karotat e prera dhe aloe Vera i përzieni me mikser, ndërsa gjatë procesit shtoni uthullën e mollës. Vazhdoni të përzieni derisa të fitoni një lëng të butë.

Me lëngun e fituar i lyeni këmbët dhe i mbani lart për gjysmë ore. Pastaj, i lani këmbët me ujë të ftohët.

Këtë e përsëritni disa herë në ditë për të pasur rezultate të shpejta.

(Visited 425 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Çiljeta flet për lidhjen me Alban Hoxhën: S’na pëlqen të jemi çift showbizi

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga më në fund ka pranuar historinë e dashurisë me portierin e “Partizanit”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }