Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Çka duhet të dini kur ju bie gripi

Çka duhet të dini kur ju bie gripi

gripi_1483005520-1949957

Moti i ftohtë dhe dimri që ka filluar tashmë edhe me borë bën të favorshme situatën për të marrë gripin.

Më poshtë rendisim disa nga gjërat që duhet mbajtur mend kur jeni me grip:

Nuk është e preferueshme që të trajtoheni duke qëndruar në shtëpi të shtrirë në krevat;

Barnat pa recetë mjeku nuk ju ndihmojnë;

Terapia e gabuar mund të ju shkaktojë komplikacione si pneumoni ose edhe vdekje;

Nëse keni grip duhet të shkoni te mjeku gjithsesi;

Vetëm profesionistët mund të ju shkruajnë barnat e duhura dhe të ju ndihmojnë;

Gripi nuk mund të trajtohet me antibiotikë që nuk eliminojnë virusin dhe

Simptomat kryesore janë dhimbja e kockave, ethet, kokëdhembja dhe temperature.

Ndërsa për ta parandaluar gripi duhet pasur kujdes na njerëzit që vetëm janë të griposur, marrja e vaksinës sezonale është mënyrë shumë e mirë, por jo çdo vit,

(Visited 115 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Çiljeta flet për lidhjen me Alban Hoxhën: S’na pëlqen të jemi çift showbizi

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga më në fund ka pranuar historinë e dashurisë me portierin e “Partizanit”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }