Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / LAJME / 4 gjëra që meshkujt nuk i pëlqejnë tek Instagrami juaj

4 gjëra që meshkujt nuk i pëlqejnë tek Instagrami juaj

meshkujt-pelqejne

Flirtimi në rrjetet sociale sot duket krejtësisht normale dhe e zakonshme në shoqëri. Ky lloj takimi dhe komunikimi është bërë gjithnjë e më shumë i zakonshëm dhe se femrat dhe meshkujt janë në kërkim të partnerëve në këtë mënyrë.

Meshkujt shpesh herë vizitojnë profilet tona duke i shijuar fotografitë tona, por jo të gjitha gjërat që ne postojmë iu pëlqejn atyre. Për më tepër, edhe nëse profili juaj është tepër zbavitës dhe origjinal si dhe fotot tuaja janë tepër joshëse, sërish ja 4 gjërat që mund t’i irritojnë ata.

Dhe, jo, nuk bëhet fjalë vetëm për selfie-t!

Hashtag-et (#)

Edhe fotot e panumërta në bazë ditore, mund të tolerojnë meshkujt, por jo edhe një mori hashtag-esh pa nevojë. Kështu, 35% e tyre theksuan se prej hashtag-eve shumica e meshkujve “rrënqethen”, veçanërisht ato më të njohura si #follow4follow dhe #like4like.

Shkurtesat hashtag

Lexoni edhe këtë: Pse nuk tregojmë numrin e partnerëve seksualë
Tmerri më i madh nuk përfundon vetëm tek hashtag-u, por vazhdon edhe me hashtag shkurtesat që i përdorin absolutisht të gjithë! Bëhet fjalë për llojet e shkurtesave të tipit: #tbt, #ootd, #Yolo…

Një mori e fotografive me fëmijë

Nuk është aspak simpatike ta teproni me postimin e fotove çdo ditë me fëmijë të vegjël, fëmijët e të tjerëve, të cilët në fakt shërbejnë si arsye për më shumë pëlqime (like). Është në rregull që herë pas here të postoni ndonjë përjetim të bukur, moment interesant, por që nëse e përsërisni shpesh, atëherë ekziston mundësia që meshkujt të irritohen shumë.

Citate frymëzuese

Ndoshta për ju mund të jetë ndonjë kuotë inspiruese dhe motivuese, por që 22% e meshkujve e pranojnë si diçka të bezdisshme dhe filozofike.

(Visited 142 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

“160 mijë euro dhe ata të tre të vdekur”, të tjera përgjime tronditëse të Habilajve

Dalin detaje të reja lidhur me përgjimet me grupin kriminal të “Habilajve”. Sipas hetuesve italianë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }