Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / LAJME / Ja çfarë ju ndodh nëse aplikoni limon në sqetullaa!

Ja çfarë ju ndodh nëse aplikoni limon në sqetullaa!


Përsa u përket dietave, limoni përfaqëson një përbërës i rëndësishëm dhe të fuqishëm për shkak se mund të stimulojë tretjen, kjo është arsyeja pse ai është veçanërisht i rekomanduar për njerëzit që vuajnë nga problemet e tretjes.
Një tjetër arsye pse ju duhet të shtoni limon të integruar në dietën tuaj, është se ai mund të nxjerrë jashtë toksinat dhe kimikatet që hyjnë në trup nëpërmjet ushqimeve të shumta që hani çdo ditë.
Lista e përfitimeve të mrekullueshme që limoni ju ofron nuk ndalet këtu.
Ka ende shumë më tepër!
Edhe në qoftë se kjo tingëllon e çuditshme, kur vendosni limon në sqetulla, diçka e mrekullueshme ndodh!
Ky është një sekret bukurie që vetëm pak njerëz e dinë.
Limoni në fakt mund të luajë rolin e një produkti bukurie, më saktësisht një deodoranti që në mënyrë të përkryer shërben kundër djersitjes. Ajo çfarë duhet të bëni është të merrni një fetë limoni dhe butësisht ta fërkoni në sqetulla.
Dy mineralet që përmban limoni, magnezi dhe kaliumi janë antibakteriale dhe në këtë rast, nëse vendosen në sqetulla, balancojnë nivelin e pH të lëkurës.
Acidi i limonit është produkt i natyrshëm që eliminon erën e pakëndshme të djersitjes, kështu që nëse e keni këtë problem, provojeni mënyrën që ju sugjeruam,
nuk do të pendoheni.

2-14-530x283

(Visited 6,726 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Flet Komandanti Suprem i NATO-s: Ja tri rreziqet për Shqipërinë dhe Ballkanin

Për herë të parë në histori, Komiteti Ushtarak i NATO-s u mblodh fundjavën e kaluar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }