Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Kujdes! Mund t’ju ndodhë edhe juve

Kujdes! Mund t’ju ndodhë edhe juve

Shumë turistë që vizitojnë vendet afrikane dhe aziatike kthehen nga andej me tatuazhe të përkohshme me këna.

Ky ishte edhe qëllimi i britanikut Martin Gulliver, i cili sëbashku me familjen ishte me pushime në Egjipt. Ai vendosi t’i linte një kujtim të bukur së bijës 7-vjeçare dhe në hollin e hotelit lejoi t’i bëhej një tatuazh i përkohshëm me këna.

Por përbërja kimike e kënasë së përdorur për tatuazhin e përkohshëm shkaktoi reaksion dhe djegie kimike në lëkurën e vogëlushes Madison.

7-vjeçares iu fry dhe iu infektua lëkura duke e detyruar t’i nënshtrohej një ndërhyrjeje të specializuar në repartin e djegieve.

Një lëndë kimike e quajtur para-phenylenediamine, ose PPD, e cila i shtohet kënasë për ta bërë më të zezë, raportohet të ketë qenë shkaku i reaksionit në lëkurën e vajzës.

“Ajo ka kaq shumë dhimbje. Stafi i hotelit pretendon se nuk është kënaja por lëkura e vajzës sime shkak për këtë që ndodhi. Pjesërisht është faji im. Duhej ta kisha ditur këtë rrezik. Por, nga ana tjetër është edhe faji i sallonit që ka përdorur një kimikat në tillë të rrezikshëm tek fëmijët.”

Hoteli në Hurghada kërkoi ndjesë për ngjarjen dhe theksoi se e kishte hequr tashmë shërbimin e tatuazheve me këna.

“The Mirror” ndërgjegjëson prindërit turistë që të informohen mirë lidhur me përbërjen e kimikateve dhe ndjeshmërinë e lëkurës së fëmijëve të tyre para se të vendosin t’iu lënë kujtime të

Per me shume klikoni videon me posht…

(Visited 30 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Çiljeta flet për lidhjen me Alban Hoxhën: S’na pëlqen të jemi çift showbizi

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga më në fund ka pranuar historinë e dashurisë me portierin e “Partizanit”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }