Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Lirohuni nga pikat e zeza dhjamore në hundë me vetëm tri veprime (video)

Lirohuni nga pikat e zeza dhjamore në hundë me vetëm tri veprime (video)

Shumica e femrave kanë problem me mitisera në hundë dhe përdorin grupe të ndryshme pilingu për t’i hequr qafe ato.

Kjo me siguri është mënyra më e sigurt dhe më e lirë që vetëm me tri veprime të liroheni nga mitiserat. Ja se si.

Valoni ujin dhe pravullojeni fytyrën sapo ta keni larë mbi një enë me ujë të nxehtë më së shumti 10 minuta, transmeton Telegrafi.

Mos harroni që për këtë metodë pastrimi është e domosdoshme të mbuloni kokën me peshqir, në mënyrë që avulli të shkojë drejtë në fytyrë.

Ajo që pason është pastrimi i pjesëve të hundës me piling të bërë nga një lugë e vogël sodë bikarboni dhe një luge të vogël uji. Bëni masazh hundës me këtë tretje 3-5 minuta, dhe pastaj lajeni fytyrën me ujë.

Për finale ju duhet një e bardhë e trazuar e vezës, të cilën e vendosni në pjesën e hundës dhe përreth saj dhe e mbuloni pjesën e lyer me një shirit të prerë të letrës higjienike.

Pas disa sekondash dhe mbi shirit hidhni mbetjen e të bardhës së vezës dhe prisni që të thahet mirë.

Kur ta hiqni shiritin, lëkura juaj do të jetë e lëmuar dhe pa mitisera.

(Visited 2,349 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Pini këtë para se të flini dhe zgjohuni më i dobësuar çdo ditë!

Mjalti është fantastik! Po, është i ngarkuar me ushqyes të shëndetshëm dhe mund të ofrojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }