Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Hiqeni barkun e madh me këtë pije të fuqishme për 7 ditë

Hiqeni barkun e madh me këtë pije të fuqishme për 7 ditë

diet-1

Të gjithë ata që kanë provuar të bëjnë një jetë të shëndetshme dhe të kenë trupin e ëndrrave, e dinë se kërkohet shumë përkushtim për ta realizuar këtë.

Shpesh, obligimet tona të përditshme dhe mënyra e shpejtë e jetës është duke na parandaluar që të përkushtohemi shumë për një jetë më të shëndetshme.

Për shkak të ushqimit të pashëndetshëm dhe të dobët, mungesës së ushtrimeve dhe aktivitetit, njerëzit fitojnë bark, transmeton Gazeta Express.

Por, ekziston një pije që duket se redukton dhjamin në bark për vetëm 7 ditë. Pija bëhet nga përbërës që gjinden lehtë në treg. Përbërësi magjik është saktësisht bananja.

Bananet ndihmojnë në largimin e toksinave, por kur kombinohen me farat e lirit, e rrafshojnë edhe stomakun. Këta janë përbërësit e pijes:

1 banane

1 portokall

Pak xhenxhefil

1 lugë gjelle vaj kokosi

2 lugë gjelle hirrë

½ filxhan jogurt me pak yndyrë

Përgatitja:

Vendosni gjithë përbërësit në një blender dhe përzieni mirë. Pijeni pijen dhe kënaquni me shijen dhe rezultatet e saj.

Receta u rekomandua nga healthylifeguide.

(Visited 5,874 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Çiljeta flet për lidhjen me Alban Hoxhën: S’na pëlqen të jemi çift showbizi

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga më në fund ka pranuar historinë e dashurisë me portierin e “Partizanit”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }