Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Menyja e KIM KARDASHIAN: Si të humbni 15 kg dhe të ruani linjat e trupit!

Menyja e KIM KARDASHIAN: Si të humbni 15 kg dhe të ruani linjat e trupit!

k-4

Provojeni dietën në të cilën betohet Kim Kardashian!

Kim sërish thotë se, pas lindjes së djalit Saint, ka rikthyer linjat e trupit “pothuajse deri në përsosmëri”, ndërkaq linjat sipas të cilave është e njohur akoma janë po ato.

Starleta e njohur betohet në dietën e Atkinsonit dhe, përveç që i përmbahet regjimit të rreptë të ushqimit, i cili nuk lejon më shumë se 1.800 kalori në ditë, ushtron me përkushtim në palestër dhe tashmë ka arritur t’i humbë më shumë se 30 kilogramë të fituar gjatë shtatzënisë.

Tani gjoja ka më pak se 60 kg. Ja se çka përmban menyja ditore e zonjës West, transmeton Telegrafi.

Hidratimi: prej 1,5 deri në 2 litra ujë

Dita e parë

Kafjalli: Omëletë me mish të tymosur gjel deti
120 ml jogurt grek me 1/3 e filxhanit boronica
Zamra: Kek me çokollatë të zezë dhe drithëra nga programi i Atkinsit
Dreka: Mish i pulës i pjekur në skarë me spinaq dhe me salcë nga djathi feta
Zamra: 1 karotë e madhësisë mesatare dhe 4 lugë humus
Darka: Shojzë me limon dhe sherbelë dhe bizele të ziera në avull

Gjithsej kalori 1.504

Dita e dytë

Kafjalli: Simite me mish pule dhe luledielli salcë dhe djathë
Zamra: Një gjysmë molle e madhësisë mesatare
60 gramë djathë të pastër
Dreka: Burger me mish gjeldeti me ajolie, domate, tranguj dhe qepë
Zamra: Çokollatë karamele e Atkinsit
Darka: Mish pule të pjekur me rozmarinë dhe limon bashkë me shpargull skare
1/3 e filxhanit oriz integral

Gjithsej kalori: 1561

Dita e tretë

Kafjalli: Vezë syze, speca të gjelbër të pjekur
1/8 e pjeprit
Zamra: Vanilje frape
Dreka: Brumë nga kungulleshkat me suxhuk nga mishi i pulës
Zamra: Çokollatë e Atkinsit me vanilje, pemë dhe drithëra
Darka: Mish zogu i pjekur në skarë me lulelakër, makarona dhe djathë

(Visited 341 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

‘Pallua mbron nga syri i keq’, njihuni me historinë e këtij shpendi shumëngjyrësh

Pallua është shpend shumë i përhapur në Indi.Haset në pyje, fusha me barëra të larta, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }