Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Keni grip? Ja ç’duhet të pini për ta mundur

Keni grip? Ja ç’duhet të pini për ta mundur

auto-limoni11483775827-696x464_1483880634-1330240

Vitamina C luan një rol kyç në ruajtjen e shëndetit të lëkurës dhe ndihmon antioksiduesit për të luftuar faktorët e plakjes, transmeton “Zeri”. Filloni ditën tuaj duke konsumuar ujë të ngrohtë me limon të shtrydhur dhe në këtë mënyrë do të përmirësoni shëndetin tuaj.

Lëkura

Dehidratimi kronik rezulton në faktin që lëkura juaj të duket e thatë dhe e plasaritur. Vitamina C luan një rol kyç në ruajtjen e shëndetit të lëkurës dhe ndihmon antioksiduesit për të luftuar faktorët e plakjes.

Ndihmon tretjen

Jo vetëm që uji i ngrohtë ndihmon për të stimuluar traktin e tretjes, por edhe limoni stimulon dhe pastron mëlçinë. Përveç kësaj, kontribuon në funksion më të mirë të acidit në stomak.

Sistemin imunitar

Frutat agrume janë të pasura në vitaminë C dhe acid askorbik. Vitamina C ndihmon për të luftuar ftohjet, kurse acid askorbik ndihmon në absorbimin e hekurit, i cili është gjithashtu i rëndësishëm në funksionimin e sistemit imunitar.

Detoksifikimi

Limoni ndihmon për të dëbuar substancat e dëmshme nga trupi dhe është një diuretik natyror, që do të thotë se ndihmon në largimin e lëngjeve të tepërta, dhe me këtë të një shumëllojshmërie të toksinave. Përveç kësaj, acidi i limonit ndihmon në formimin e enzimave të nevojshme për punën e mëlçisë.

Siguron energji

Kombinimi i ujit dhe limonit ndihmon për të rifreskuar gjakun, ju bënë të ndiheni më të lehtë dhe plot energji, të gatshëm për obligimet e përditshme.

Vitaminat

Frutat agrume janë të pasura në vitaminë C dhe acid askorbik. Vitamina C ndihmon për të luftuar ftohjet, kurse acid askorbik ndihmon në absorbimin e hekurit

(Visited 30 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

“160 mijë euro dhe ata të tre të vdekur”, të tjera përgjime tronditëse të Habilajve

Dalin detaje të reja lidhur me përgjimet me grupin kriminal të “Habilajve”. Sipas hetuesve italianë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }