Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Ky shurup kundër gripit është 10 herë më i mirë se penicilinat

Ky shurup kundër gripit është 10 herë më i mirë se penicilinat

shurup2

Nëse jeni me grip apo ftohje dhe keni probleme me frymarrjen, kollë, dhimbje fyti apo infeksione në rrugët e frymarrjes, ju sugjerojmë të përdorni këtë recetë e cila sipas mjekësisë është 10 herë më efektive se penecilina.

Përbërësit:

¼ filxhan uthull molle
½ filxhan ujë
½ filxhan mjaltë organik
Hudhra

Përgatitja:

Në fillim qëroni hudhrat dhe i copëtoni, pastaj shtoni përbërësit e tjerë. Përzierjen e përftuar futeni në një qyp dhe lëreni ashtu për një natë. Në mëngjes futeni shurupin në frigorifer. Nëse doni të rrisni sistemin imunitar, pini 5 pika nga ky shurup çdo ditë, ndërsa nëse jeni sëmurë, pini nga një lugë çaji herë pas here derisa të përmirësoheni.

Benefitet shëndetësore të këtyre përbërësve:

Mjalti ju ndihmon të lehtësoni dhimbjet e fytit dhe kollën me vetitë e tij antibakteriale dhe antiinflamatore. Mjalti organik mund të veprojë si një antioksidues për të luftuar radikalët e lira, pasi është i pasur me minerale, vitamina dhe enzima.

Për të rritur sistemin imunitar, mund të përdorni hudhrën, për të përftuar vetitë e saj antivirale dhe antibakteriale.

Uthulla e mollës gjithashtu ka veti antibakteriale dhe antivirale që stimulojnë sistemin tonë imunitar, ndërkohë që ndihmojnë edhe për shkatërrimin e baktereve dhe viruseve.

(Visited 374 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Çiljeta flet për lidhjen me Alban Hoxhën: S’na pëlqen të jemi çift showbizi

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga më në fund ka pranuar historinë e dashurisë me portierin e “Partizanit”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }