Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / E dini se çka u pengon meshkujve tek femrat? Katër gjëra të cilat i bëjnë femrat, ndërkaq meshkujt nuk i duan

E dini se çka u pengon meshkujve tek femrat? Katër gjëra të cilat i bëjnë femrat, ndërkaq meshkujt nuk i duan

pre01

Ekzistojnë disa shprehi të caktuara të femrave dhe mënyra të sjelljeve të cilat meshkujve shumë u pengojnë. Pikërisht me to është marrë portali Your Tango.

Fjala është për gjërat të cilat vetë meshkujt i kanë theksuar në disa hulumtime, transmeton Telegrafi.

Femrat, edhe pse janë dinake, kur është fjala për joshjen e mashkullit, dinë të gabojmë me disa veprime të veta…, por janë disa gjëra të cilat ato i bëjnë duke mos e ditur se po e largojnë mashkullin nga vetja e saj.

1. Kur flet për çështjet e lidhjes suaj me të tjerët
Edhe marrëdhëniet më të mira i kanë kohët e mira dhe jo të mira. Kur një mashkull është duke kaluar një kohë të vështirë në lidhje, ai zemërohet dhe nuk flet. Kur një femër ka problem në dashuri, shkruan për të në rrjete sociale, thërret miket e veta dhe ankohet për të dashurin e saj. Kjo i pengon meshkujt shumë, ngase ata nuk duan që çështjet e brendshme të fliten në publik.

2. Kur ju flisni derisa ai shikon sport
Kjo është një nga zakonet që i bënë ata të zemërohen shumë. Nëse ai është duke shikuar sportin e tij të preferuar në TV, më e mira do të ishte të qëndroni me gojë të mbyllur. Ai e konsideron atë kohë si kohë relaksi dhe nuk ka dëshirë të flasë as të ndërpritet. Edhe nëse flisni e tëra që do të dëgjoni do të jetë ‘aha…, po…,’ dhe kjo nuk është ajo që ju e preferoni.

3. Kur nuk ia jepni hapësirën e duhur
Për femrat kjo mund të duket e mërzitshme, por meshkujt kanë nevojë të kalojnë pak kohë vetëm nganjëherë. Kjo i bënë ata të ndihen meshkuj. Pa marrë parasysh se çka bëjnë, merren me veturën, shikojnë filma apo sport, është e rëndësishme që ju t’i jepni hapësirën e nevojshme.

4. Kur flirtoni me të tjerët
Meshkujt e sigurt nuk kanë dyshime te e dashura e tyre, edhe nëse pa dashje ajo flirton me dikë tjetër nuk e bëjnë të madhe. Por, nëse ju keni një bisedë të këndshme dhe të lumtur me dikë tjetër, duke e trajtuar atë më mirë se vetë të dashurin e juaj, kjo do ta bëjë atë të ndihet keq.

(Visited 142 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Çiljeta flet për lidhjen me Alban Hoxhën: S’na pëlqen të jemi çift showbizi

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga më në fund ka pranuar historinë e dashurisë me portierin e “Partizanit”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }