Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Pas cilës orë në mbrëmje NUK BËN të pini kafe?!

Pas cilës orë në mbrëmje NUK BËN të pini kafe?!

1-19-780x439

Ftesat e mbrëmjes në kafe nuk janë të pazakonta, edhe pse e dimë që nuk duhet të pimë në atë kohë. Mbase është fjala për ndonjë sinjal sekret.

Nuk ka mjek i cili do t’ia ndalonte mashkullit që në mbrëmje të mos pijë kafe me të vajzën e cila i pëlqen. Aq më tepër nëse e ka ftuar në shtëpi të vet…

Mirëpo, transmeton Telegrafi, duke pasur parasysh se fjala është për “party seksi”, thjesht mund të merrni një shishe verë me vete dhe ta harroni tërësisht kafen. Përse?

Për shkak se kafja është e dëmshme nëse pihet pas kohës së caktuar gjatë ditës.

Cila është ajo kohë?

Nuk ekziston saktësisht koha pas së cilës duhet të mos pini kafe, por kjo varet nga bioritmi juaj.

Mirëpo, mund të thuhet që duhet të mos pini kafe rreth gjashtë orë para se të flini gjumë për jetë të shëndetshme dhe gjumë kualitativ.

Nëse jeni të varur ndaj kafeinës, për zgjimin tuaj në mëngjes apo për të qënë aktivë gjatë ditës, duhet të dini që nuk jeni vetmit.

Kafeina stimulon sistemin qendror nervor, lehtëson lodhjen, rrit përqëndrimin dhe ju mban zgjuar.

(Visited 100 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Çiljeta flet për lidhjen me Alban Hoxhën: S’na pëlqen të jemi çift showbizi

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga më në fund ka pranuar historinë e dashurisë me portierin e “Partizanit”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }