Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Zakonet e këqija që errësojnë lëkurën në zonën e sqetullave

Zakonet e këqija që errësojnë lëkurën në zonën e sqetullave

awefsedf

Pastrimi i lëkurës nga qimet e padëshirueshme është një rutinë thuajse e përjavshme apo e përmuajshme për të gjitha femrat.

 Përpos metodave të dhimbshme të depilimit, skuqjes apo irritimit të lëkurës, një nga problemet me të shpeshta me të cilin përballen femrat është errësimi i lëkurës. Zona e sqetullave është ajo me e prekura e pas nxirjes së kësaj zone fshihen 6 zakone të këqija.

Veshja e rrobave shumë të ngushta

Fërkimi i lëkurës për një kohë të gjatë, do të errësojë lëkurën gradualisht. Vishni pëlhura të lehta dhe që përthithin djersën.

Harroni të eksfoljoni krhaët.

Femrat që harrojnë të bëjnë një scrub për lëkurën e trupit, mund të shohin se në zona të caktuara lëkura do të fillojë të errësohet. Pastrimi i lëkurës nga qelizat e vdekura do të zbardhë lëkurën tuaj, duke e lënë atë të butë dhe me shkëlqim.

Përdorimi i deordorantëve me përbërës të fortë

Zgjidhni një antidjersë të butë, joj të pasur me kimikate, pasi shumë lëkura nuk mund t’i tolerojnë dot këto të fundit.

Larja e sqetullave me sapun mund të thajë lëkurën dhe kjo gjë çon në errësimin e saj.
Metoda e gabuar e depilimit

Nëse një metodë depilimi ju errëson lëkurë, bëni mirë të provoni një metodë tjetër

Luhatja hormonale është një tjetër arsye përse lëkura juaj është më e errët në zona të caktuara. Nëse asnjë nga zakonet e mësipërme nuk është përgjigjie e problemit tuaj, atëherë me shumë mundësi fajin e kanë hormonet.

(Visited 85 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

“160 mijë euro dhe ata të tre të vdekur”, të tjera përgjime tronditëse të Habilajve

Dalin detaje të reja lidhur me përgjimet me grupin kriminal të “Habilajve”. Sipas hetuesve italianë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }