Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Pastrimi i lehtë i furrës me anë të sodës së bukës dhe uthullës (video)

Pastrimi i lehtë i furrës me anë të sodës së bukës dhe uthullës (video)

pastrimi-i-lehte-i-furres-me-ane-te-sodes-se-bukes-dhe-uthulles-780x439

Papastërtitë që mbesin në furrë, i pjekë temperatura e lartë dhe heqja e tyre është shumë e vështirë. Mirëpo, me anë të kësaj metode, bëhet shumë i lehtë pastrimi i kësaj pjese të shporetit.

Vëni në një enë sodë buke, ujë të mjaftueshëm sa të krijohet masa dhe uthull.

Pasi të përzieni mirë, shpërndajeni në furrë dhe mbylleni kapakun.

Lëshojeni në 100 gradë Celsius dhe lëreni për 45 minuta, transmeton Telegrafi.

Me anë të shpuzës shpëlajeni masën e vendosur dhe do të keni një furrë shumë të pastër.

(Visited 1,730 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Vajza e cila është alergjike në ujë, edhe nga lotët… (Video)

17 vjeçarja Niah Selway përjeton dhimbje çdo ditë, megjithatë nuk guxon të qajë…Ajo është aq …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }