Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Pickohet nga gjarpri më helmues në botë, vogëlushi arrin t’i mbijetojë

Pickohet nga gjarpri më helmues në botë, vogëlushi arrin t’i mbijetojë

633797__sygp02dwbg

Ishte duke fjetur gjumë i qetë kur zvarraniku e pickoi nga pas. Bëhet fjalë për një djalë 12 vjeç Jake Taylor, i cili ishte me pushime në një resort në Afrikën e Jugut kur ndodhi gjithçka.

I mituri u zgjua i tmerruar, me gjarprin që qëndronte mbi trup dhe e shtyu instinktivisht. Ai u dërgua me urgjencë në spital dhe fatmirësisht arriti të shpëtonte.

Megjithatë, pickimi nga ky lloj gjarpri nuk kalon aq lehtë, pasi helmi i tij shkakton dëmtime të indeve dhe simptoma të tjera afatgjata.

Sipas britanikes “Mirror”, Jake ishte me fat pasi sasia e helmit nuk ishte e madhe, në të kundërt pasojat do të kishin qenë edhe më të rënda.

Pavarësisht dhimbjes që ndjen ende, 12- vjeçari thotë që dëshiron t’i tregojë botës triumfin e tij kundër natyrës dhe këtë po e bën edhe me gjarprin të ngordhur, të cilin e ruan në një kavanoz.

633797__sytchdwre

633797__h10a3owrl

(Visited 57 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

‘Pallua mbron nga syri i keq’, njihuni me historinë e këtij shpendi shumëngjyrësh

Pallua është shpend shumë i përhapur në Indi.Haset në pyje, fusha me barëra të larta, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }