Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Keni probleme me mëlçinë? Provoni këtë metodë të thjeshtë

Keni probleme me mëlçinë? Provoni këtë metodë të thjeshtë

auto_salamdr_57206e6f6e75b1483480897

Mëlçia është një ndër organet më të rëndësishme të trupit, pasi kryen shumë funksione jetike. Mes tyre është bashkimi i proteinave dhe pastrimi i gjakut nga helmet e ndryshme, si dhe është organi i vetëm që mund të rigjenerojë vetveten. Cerozat e mëlçisë si hepatiti A, B dhe C janë sëmundjet që e rrezikojnë më shumë këtë organ.

Mëlçisë i kanosen rreziqe të mëdha edhe nga depozitimi i tepërt i dhjamit , për këtë arsye ju tregojmë një metodë që pastron mëlçinë në vetëm dy ditë, duke përdorur vetëm ujë dhe rrush të thatë në mëngjes.

Merrni një enë dhe hidhni në të tre gota ujë dhe një gotë me rrush të zi. Ziejeni përzierjen për 120 minuta (2 orë) dhe lëreni të ftohet për 24 orë. Ditën e nesërme pini një filxhan kafeje nga masa e përgatitur. Mund ta pini të nxehtë, të vakët ose të ftohtë. Në vetëm dy ditë do të ndieni rezultate pozitive. Këshillohet të vazhdohet kjo kurë për një javë. Është e rëndësishme që gjatë kësaj jave të shmangni konsumimin e alkoolit dhe të yndyrave të ngopura.

(Visited 145 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

‘Pallua mbron nga syri i keq’, njihuni me historinë e këtij shpendi shumëngjyrësh

Pallua është shpend shumë i përhapur në Indi.Haset në pyje, fusha me barëra të larta, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }