Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / KURIOZITET / Femra, keni kujdes! Më shumë se tri kafe në ditë ndikojnë në madhësinë e gjokseve…

Femra, keni kujdes! Më shumë se tri kafe në ditë ndikojnë në madhësinë e gjokseve…

o-woman-drinking-tea-facebook-780x439

Shumica e njerëzve konsumojnë kafe çdo ditë dhe kjo e bën kafen pijen e dytë më të njohur në botë, menjëherë pas ujit.

Por, femrat duhet të kenë kujdes të shtuar sa i përket konsumimit të kafesë, pasi që studimet e fundit kanë zbuluar se konsumimi i më shumë se tri kafeve në ditë, e zvogëlon madhësinë e gjoksit, transmeton Telegrafi.

Këtë përfundim shkencëtarët e kanë arritur pas anketimit të 300 grave, ku gjithashtu kanë zbuluar se aq më shumë kafe që pini, aq më shumë do t’ju zvogëlohen gjokset.

Megjithatë, nuk duhet të mërziteni edhe aq shumë, pasi që është dëshmuar edhe shkencërisht se kafja ndihmon në zvogëlimin e rrezikut për zhvillim të kancerit të gjirit.

Veç kësaj, konsumimi i rregullt i kafes ka efekt të mirë edhe në estrogjen – hormoni seksual femëror.

(Visited 109 times, 1 visits today)

About Lajme

Check Also

Lind monstrumi me fytyrë njeriu dhe vesh si vetë djalli! (VIDEO+16)

Një video xhirim ku shihet një kafshë me pamje monstruoze, është paraqitur në internet. Kjo …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }