Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2017 / August / 16

Daily Archives: August 16, 2017

Vdes një tetëvjeçare dhe pesë veta lëndohen

Policia franceze ka njoftuar se një vajzë tetëvjeçare ka vdekur dhe pesë persona të tjerë janë lënduar pasi një veturë është futur në një terasë në një restorant në Paris, njofton Guardian, përcjell Klan Kosova. Një zyrtar i policisë ka thënë se shoferi është arrestuar menjëherë pas incidentit.Ende nuk dihet …

Read More »

Bëjeni këtë truk me telefon, dhe do të befasoheni çfarë do të shihni në shtëpinë tuaj (Video)

style=”position:relative;height:0;padding-bottom:56.25%”> Ky është një truk fare i thjesht, merreni një kasetë ngjitëse vejani në blicin e telefonit dhe bëjeni me ngjyrë të kaltër, më pas përmes kësaj drite do të vëreni se sa e ndotur është shtëpia juaj. Kjo metodë është e ngjashme me dritat ultravjollcë që përdorin hetuesit e …

Read More »

Përdorni mjaltë për shërim të etheve në buzë

Mjalti është më kurativ se sa shumë medikamente.  Nëse tashmë keni herpes (ethe) në buzë, mënyra natyrale më e mirë është me anë të mjaltit, shkruan lajmi.net Ju mund ta lyeni pjesën ku keni herpesin me mjaltë, katër herë në ditë. Efekti do të jetë i menjëhershëm, ndërkaq herpesi do …

Read More »

Katër këshilla për të shmangur sulmin nga kafshët

Sulmimi nga ndonjë kafshë e caktuar është rrethanë serioze dhe e frikshme. Mirëpo, kjo mund të parandalohet t’ju ndodh familjarëve apo shoqërisë tuaj. Duhet mbajtur mend që kafshët sulmojnë bazuar në instinktin e tyre, e jo në bazë të arsyes. Rrini larg kafshëve edhe nëse duken të shoqërueshëm Përpos nëse …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }