Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2017 / August / 15

Daily Archives: August 15, 2017

Tri arsye përse gjoksi i femrës ka aromë uthulle

Nëse e keni këtë problem, para se të bëni çfarëdo qoftë tjetër, bisedoni me mjekun tuaj. Vajzave dhe femrave gjoksi ndonjëherë u ka aromë uthulle dhe kjo është krejtësisht normale. Nuk keni arsye për t’u brengosur. Kjo ndodh posaçërisht verës, kur temperaturat janë të larta. Tri arsye kryesore përse gjoksi …

Read More »

Ndikimi i uthullës së mollës te problemet shëndetësore

Koha është për pushime verore dhe shpesh ndodh të bie edhe imuniteti. Në mënyrë që situata shëndetësore të mos komplikohet, por edhe për të parandaluar sëmundje dhe infeksione, apo edhe për të zbutur veprimin e tyre, është me rëndësi që të përdorni edhe uthullën e mollës, rekomandojnë mjekët. Sipas tyre, …

Read More »

Një gotë e kësaj pije jua pastron tërë trupin

Kur një numër i madh i toksinave akumulohen në trup, është e pakontestueshme se mund të krijohen probleme të ndryshme shëndetësore, siç janë infeksionet, bakteret dhe lodhja. Sado e çuditshme që mund t’ju duket, një gotë e kësaj pije ua detoksikon trupin dhe shkakton efekte pozitive në trup. Ky lëng …

Read More »

Këto janë dhjetë vendet ku bie më shumë shi

Ka rënë shi së fundmi në vendin tuaj? Edhe nëse ka rënë, sasia nuk mund të krahasohet me këto vende, të cilat njihen në tërë botën si vendet me më shumë lagështi, shkruan lajmi.net Reshjet mesatare vjetore në këto vende janë nga 8169 mm deri në 11,871 mm. 10. Emei …

Read More »

Këngëtarja nuk i lë vend imagjinatës! (FOTO)

Bukuroshja bjonde është një nga këngëtaret më të mira në Rusi. Por, nuk është vetëm zëri i saj ai që i tërheq ndjekësit. Nadeea është një nga femrat më seksi në botën e showbiz-it dhe vazhdon ta forcojë këtë mendim te të gjithë. Ajo ka pozuar për një set fotografik …

Read More »

Pasojat që le ndarja në shëndetin tuaj

Këto janë pasojat që le ndarja në shëndetin tuaj: 1. Ankth dhe probleme me gjumin: Netë pa gjumë kapur pas telefonit, ankth dhe stres?! Ky është skenari më familjar që na ndodh të gjithëve pas një ndarjeje. Në qoftë se kjo situatë përsëritet, duhet të konsultoheni me një mjek pasi …

Read More »

Trajtoni rrathët e errët nën sy me këto metoda

Nëse rrathët e errët nuk janë të trashëguara gjenetikisht apo pasojë e sëmundjeve si prsh anemia, të jeni të sigurtë që metodat e mëposhtme natyrale do të zbehin pamjen e qeskave nën sy brenda pak ditëve. 1. Feta kastraveci Phillip Artemi i Kolegjit Australian të Dermatologëve tha për Reader’s Digest …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }