Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2017 / January / 18

Daily Archives: January 18, 2017

Ja si duhet ta ndryshoni jetën pas moshës 40-vjeçare

Mosha 40-vjeçare është pika e vërtetë e kthesës për jetën e njerëzve. Edhe pse shumëkush nuk e pranon faktin, ai është kokëfortë dhe këtë, më mirë se askush, e tregon situata shëndetësore dhe gjendja trupore që pëson ndryshim. Por nuk është aspak e thënë të jenë ndryshime për keq, por, …

Read More »

Çfarë ndodhë me dhjamin pas humbjes së peshës?

Derisa disa besojnë se dhjami shkrihet dhe konvertohet në energji, ngrohje ose muskuj, shkencëtarët kanë gjetur një përgjigje të ndryshme, shkruan vecernji.hr. Humbja e peshës është një sfidë e madhe dhe vetëm me punë të vazhdueshme arrijmë rezultatin e dëshiruar. Megjithatë, të gjithë ne pyesim – ku shkon dhjami, kur …

Read More »

Psikologët: Si të shpëtoni nga vesi i bixhozit

Cilat janë simptomat që tregojnë që po bëheni një bixhozçi i varur. Probleme me kumarin, patologjia e kumarit apo varësia ndaj kumarit, të gjitha përshkruajnë një sjellje shkatërruese ku njerëzit shpenzojnë kaq shumë kohë dhe para në vendosjen e basteve që po shkaktojnë dëm në aspektet e tjera të jetës …

Read More »

Kujdes nëse keni këto shenja, ja çfarë tregojnë

Infeksionet parazitare janë shumë të zakonshme te njerëzit. Ato mund të zhvillohen nga shumë faktorë si ndotësit e mjedisit, ushqimet e shpejta, ushqimet e kripura etj, shkruan shendeti.com. Simptomat që tregojnë për praninë e infeksioneve parazitare: Lodhje kronike: thuajse gjithmonë infeksionet parazitare shoqërohen me lodhje kronike. Natyrisht që kjo shenjë …

Read More »

Sa janë të shëndetshme kokoshkat?

Sa janë kokoshka kokoshkat “të shëndetshme” varet nga mënyra që i përgatisni. Në formën më të zakonshme, do të thotë kur përgatitja bëhet vetëm me nxemje – kokoshkat janë ushqim me kalori të pakta, të pasura me antioksidantë. Një enë e mbushur me kokoshka të tilla ka vetëm 93 kalori, …

Read More »

Keto janë arsyet shkencore pse disa femra tradhëtojnë

Shkencëtarët nga Teksasi kanë bërë kërkime nëse gratë tradhëtojnë nën ndikimin e hormoneve, ose për shkak se ato janë të pakënaqura dhe kanë gjetur se … Në studim u përfshinë 52 femra studente në mes të 17 dhe 30 vjeqare, që nuk kanë përdorur kontraceptivë. Shkencëtarët kanë studiuar marrëdhënien në …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }