Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2017 / January / 12

Daily Archives: January 12, 2017

Pesë trendet e bukurisë për 2017

2017-ta do të sjellë një frymë të re feminiteti në bukuri, dhe bëhet fjalë për një version të gjallë të femrës, të detajuar me elemente floreale apo të shndritshme për flokë të shpupurisura. Viti i ri megjithatë do të jetë një farë vazhdimi i vjeshtë-dimër 2016, por me disa detaje …

Read More »

Studim: Pse gratë kanë më ftohtë se burrat

Kur jeni jashtë për një shëtitje me siguri vishni një xhaketë , ndërsa burri juaj është vetëm me një jelek.  Ose ndodh të jeni duke u dridhur nën batanije ndërkohë që burri juaj mund të jetë duke parë televizor i qetë. Ka arsye shkencore që e shpjegojnë këtë fenomen. Gratë …

Read More »

Përfitimet shëndetësore nga Ananasi

Ananasi është sjellë në Evropë nga Amerika e Jugut Në Evropën Qendrore dhe Amerikën e Jugut, ky frut ka qenë i njohur për shekuj me radhë për efektet pozitive në tretje dhe vetitë anti-inflamatore. Efekti anti-inflamator i atribuohet veprimit të bromelain, e cila është një enzimë dhe një antioksidant i …

Read More »

10 fakte për mrekullinë e binjakëve

Nënat që lindin binjakë janë shtuar shumë kohët e fundit. Disa prej tyre madje përdorin fjalën e fundit të shëndetësisë, në mënyrë që të bëjnë të mundur të lindin binjakë. Përparimi ka arritur deri aty sa mund të përcaktojmë seksin e fëmijëve që do të lindin, por edhe ngjyrën e …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }