Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2017 / January / 10 (page 2)

Daily Archives: January 10, 2017

Truku më i mirë i të gjitha kohërave? (VIDEO)

Nuk ka nevojë të thuhen shumë fjalë për të përshkruar atë që entuziastët sportiv në një klub në Bristol e kanë bërë. Thjeshtë duket e pabesueshme. Ata kanë bërë një poligon të pabesueshëm që fillon me një top të bilardos në shkallë, shkoni mbi tavolina të bilardos dhe përfundon në bar, …

Read More »

Ja pse nuk duhet të hani shpejt

Organizmi i njeriut, gjatë gjithë jetës së tij, akumulon stres dhe dëmtime që vijnë nga ambienti ku ai jeton. Në varësi të kodit gjenetik të gjithësecilit, faktorët ambiental ndikojnë në plakjen dhe uljen e kapacitetit fizik në forma të ndryshme.  Ajo që njerëzit e kanë në dorë është procesi i …

Read More »

Bizelja zvogëlon efektin e stresit

Dikur bizelja konsiderohej si ushqim i të varfërve, ndërsa sot luan rolin kryesor në shumë restorante ekskluzive. Bizelja përmban shumë proteina dhe stimulon ndërtimin e masës së muskujve. Vetëm 100 gramë bizele furnizojnë trupin me dhjetë herë më shumë proteina se sa salsiçet me patate të skuqura ose një pjesë …

Read More »

Ja pse ju dridhen duart

Pothuajse gjysma e njerëzve me këtë problem, (i cili lidhet me një mungesë komunikimi në tru), kanë edhe një anëtar në familje me të tillë shqetësim. Çdokush ka një paqëndrueshmëri të vogël në duar, që quhet dridhje fiziologjik. Këto vibracione normale, ndonjëherë mund të përkeqësohen, veçanërisht nëse pini shumë kafe, …

Read More »

Lajme të këqija për përdoruesit e mishit të kuq

Këtë javë, një studimi ri i publikuar tregon për rreziqet e përdorimit të shpeshtë të mishit të kuq. Megjithëse shumë persona konsumojnë mish të kuq në masë të madhe, sipas këtij studimi, ngrënia e tij nuk po del të jetë një gjë e duhur, transmeton Indeksonline. Mishi i kuq në …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }