Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2017 / January / 10

Daily Archives: January 10, 2017

Pezmatimi i bajameve, tri receta popullore

Pezmatimi i bajameve është i shpeshtë gjatë muajve të ftohtë, veçanërisht te fëmijët. Derisa shumë prindër preferojnë mjekimin me barna, disa të tjerë preferojnë receta mjekësore popullore, të cilat kanë më pak efekte anësore, shkruan Mjeku.net. Recetë me lule pjeshke Këtë bar natyral do ta keni më të lehtë ta …

Read More »

Lidhja mes dhimbjes së kokës dhe tumoreve të trurit?

Në të shumtën e rasteve tumoret e trurit kanë karakteristika të dhimbjes së kokës, është e dyanshme, topitëse (jopulsuese), me intensitet mesatar, pa mundim, me të vjella dhe pa përkeqësim gjatë sforcimit fizik. Në 9 % të rasteve, dhimbja e kokës ka karakteristika të migrenës, është e njëanshme, pulsuese, e …

Read More »

Ëmbëlsirë e shpejt dhe e shijshme me banane

Përbërësit: – Pesë banane – 100 gramë çokollatë – Karamele të vogla me ngjyra Përgatitja: Preni bananet dhe shkrijeni çokollatën në një tas, pastaj futni copët e bananes në çokollatë. Pasi t’i futni bananet në çokollatë, hidhni karamelet e vogla shumëngjyrëshe (si në foto). Të gjitha pjesët i futni në …

Read More »

Tre hapa për t’u miqësuar me lehtë

Një darkë, një festë… Disa njerëz hyjnë në grup dhe krijojnë lidhje. Të tjerë qëndrojnë të veçuar… “Sa herë shkojmë me pushime, e njëjta histori. Unë dhe im shoq gjithnjë vetëm. Nuk arrijmë të krijojmë miqësi”… Situata të tilla, thonë psikologët, janë mjaft të zakonshme. Megjithatë, rrjeti i miqësive së …

Read More »

Ju kujtohet adoleshentja ruse që fitoi si dhuratë një kali nga presidenti rus: Më kanë ofruar para të majme për t’ua shitur kalin (Foto/Video)

Presidenti rus Vladimir Putin i ka realizuar ëndrrën e kamotshme një adoleshenteje, duke i dërguar një dhuratë të pazakontë. Gloria Kolesnikova 18-vjeçe gjithmonë kishte ëndërruar të ketë një kali, dhe kështu vendosi t’i shkruaj disa letra presidentit rus, transmeton Telegrafi. Ajo së bashku me motrën Anën i kishte shkruar katër …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }