Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2017 / January / 09 (page 2)

Daily Archives: January 9, 2017

Ushqime të pasura me magnez

Magnezi është një mineral shumë i rëndësishëm për trupin, pasi ndihmon zemrën, muskujt dhe sistemin imunitar të funksionojnë. Pavarësisht kësaj, shumica e njerëzve nuk konsumojnë mjaftueshëm nga ky mineral. Mungesë të këtij minerali zakonisht kanë personat që vuajnë nga diabeti i tipit 2, tensioni i lartë i gjakut, probleme me …

Read More »

Magjia e Lapland në Finlandë (Video)

Ndryshe nga stinët tjera, dimri i jep një pamje unike çdo vendi që mbulohet nga dëbora. Por, janë disa vende të fshehura ndoshta në cepat më të paimagjinueshëm, e që i japin një eksperiencë të paharrueshme çdo personi. Ndër këto vende është edhe Lapland, Finlandë. Edhe pse deri në 11 …

Read More »

A duhet ta lejoni qenin t’jua lëpijë fytyrën?!

Është mit i zakonshëm se goja e një qeni është shumë më e pastër se ajo e njeriut, megjithatë, fatkeqësisht, kjo mbetet vetëm një mit. Siç duket, goja dhe gjuha e qenit janë të mbushura me lloje të ndryshme të baktereve. Parazitet e tilla të cilat gjenden në kafshë, shumë …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }