Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / 2017 / January / 06 (page 2)

Daily Archives: January 6, 2017

Çfarë duhet të dini rreth lindjes në shtëpi?

Megjithëse rastet kur fermat në kohët e sotme lindin në kushte shtëpie janë tejet të rralla, megjithatë, nëse veçse keni zgjedhur një opsion të tillë, ka diçka që duhet të dini rreth lindjes në shtëpi. Lindja me një mami Shumica e femrave që zgjedhin të lindin në kushte shtëpi, duhet …

Read More »

Keni variçe? Ja çfarë duhet të dini për to!

Të gjithë dëshirojmë të kemi këmbë të bukura, sidomos femrat. Por për disa prej tyre kjo është e vështirë, për shkak të kapilarëve të dukshëm dhe të variçeve. Sipas ekspertëve, variçet ose grumbullimi i gjakut jane vena të fryra dhe të shtrembëruara, të dukshme nën sipërfaqen e lëkurës. Ato shkaktohen …

Read More »

Këto 4 ushqime shkaktojnë dhimbje gjymtyrësh

Kush prej nesh nuk e ka vuajtur të paktën një herë një dhimbje të lokalizuar tek gjuri? Ky është problem me të cilin mjeku haset çdo ditë. Këto janë ushqimet që duhen shmangur në rastin e dhimbjeve: Sheqeri artificial: Revista Amerikane “Clinical Nutrition” publikoi një studim në vitin 2014, i …

Read More »

Kremi 200 vjeçar grek kundër rrudhave të fytyrës

Shfaqja e rrudhave është një proces që herët a vonë ndodh tek çdo njeri. Tek disa njerëz ndodh të shfaqen që në moshë të re, dhe kjo bëhet një problem shumë irritues. Rëndom u drejtoheni produkteve farmaceutike apo kozmetike, por që në fakt nuk japin efektin që ju dëshironi. Por, …

Read More »
// Edit your activity's layout XML file to include a // RelativeLayout to contain the AdView: ... // In your activity's onCreate function, construct the AdView, // add to the container view and load the ad: private AdView adView; @Override public void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); ... RelativeLayout adViewContainer = (RelativeLayout) findViewById(R.id.adViewContainer); adView = new AdView(this, "938290939641711_938305336306938", AdSize.BANNER_320_50); adViewContainer.addView(adView); adView.loadAd(); }